Steph Curry
04.02.2016.
u 09:15
Sa 11 ubačenih trica Curry je umalo dostigao rekord koji zajednički drže Kobe Bryant i Donyell Marshall. Nedostajala mu je tek jedna.

Orlando je bio blizu iznenađenja u Oklahomi, no u posljednjoj sekundi utakmice stvari je u svoje ruke uzeo najbolji igrač Thundera, Kevin Durant, i pogodio za pobjedu - 117:114.

Durant je ukupno zabio 37 koševa, a priključio mu se Russell Westbrook sa triple double učinkom - 24 koša, 19 skokova i 14 dodavanja. U momčadi s Floride najbolji je bio Victor Odipo sa 37 koševa, no on je napravio ključnu pogrešku prije Durantova odlučujućeg pogotka kad je blokiran prilikom prodora.

Odličan je u momčadi Orlanda bio i Mario Hezonja koji je u posljednje vrijeme na visokoj razini. Bostonu je ubacio 17 koševa, pa je bio zapažen protiv San Antonija, a onda je i sinoć za 20 minuta postigao 16 koševa uz 4 dodavanja. Pogodio je četiri trice od šest pokušaja, a zanimljivo kako je dvije ubacio sa zvukom sirene na kaju prve i treće četvrtine.

Damjan Rudež sudjelovao je sa 8 koševa i dodavanjem u pobjedi Minnesote kod LA Clippersa (108:102). Na parketu je proveo 18 minuta.

Brooklyn je doživio 38. poraz ove sezone, a bolja je ovog puta bila Indiana (114:100). Bojan Bogdanović je igrao 20 minuta za Netse te postigao 7 koševa (šut iz igre 3-9) uz po jedan skok i dodavanje.

Prvo ime večeri ipak je bio nevjerojatni Stephan Curry koji je u gostujućoj pobjedi Golden Statea kod Washingtona (134:121) zabio čak 51 koš (šut 19/28, trica 11/16)!

Već u prvoj četvrtini postigao je 25 koševa (7 trica), do poluvremena ih je prikupio 36, a u nastavku je malo smanjio ritam. Sa 11 ubačenih trica umalo je dostigao rekord koji zajednički drže Kobe Bryant i Donyell Marshall. Nedostajala mu je tek jedna.

- Šutevi za koje osjećaš da su dobri su ulazili. Ali, ulazili su i oni za koje sam mislio da ću promašiti - kazao je Curry.

Tko zna možda je najkorisnijeg igrača NBA lige motivirao i zakazani susret prošlogodišnjih prvaka s predsjednikom Barackom Obamom u Bijeloj kući.