Njemačka je pobijedila Španjolsku. Evo što to znači za hrvatske rukometaše

Handball - Men's Preliminary Round Group A - Germany vs Spain
02.08.2024.
u 19:20
Dvije minute prije kraja Španjolska je izjednačila (31-31), da bi Julian Koester 80 sekundi prije kraja vratio Njemačku u prednost. Španjolci su mogli izjednačiti, no nisu uspjeli, a u zadnjim sekundama je Johannesa Golla pogodio za konačnih 33-31

U susretu 4. kola A skupine olimpijskog turnira rukometaša Njemačka je pobijedila Španjolsku sa 33-31 osiguravši plasman u četvrtfinale. Ovom pobjedom Njemačka je osigurala plasman u četvrtfinale, dok će Španjolci ulaznicu za drugi krug tražiti u zadnjem kolu protiv Hrvatske.

Nakon švedske pobjede protiv Hrvatske, Njemačka je imala meč loptu i nije ju propustila. U zanimljivom i neizvjesnom susretu slavila je sa 33-31 osvojivši ključne bodove za prolaz. Španjolska je u posljednjih 10 minuta susreta ušla s golom viška (30-29), no Njemačka je s dva pogotka u nizu okrenula rezultat (31-30).

Handball - Men's Preliminary Round Group A - Croatia vs Sweden

Dvije minute prije kraja Španjolska je izjednačila (31-31), da bi Julian Koester 80 sekundi prije kraja vratio Njemačku u prednost. Španjolci su mogli izjednačiti, no nisu uspjeli, a u zadnjim sekundama je Johannesa Golla pogodio za konačnih 33-31. Njemačku su do pobjede predvodili Renars Uscins s osam i Golla sa sedam golova, dok su na suprotnoj strani najefikasniji bio Aleix Gomez sa 10 golova.

U posljednjem susretu ovoga kola kasnije se sastaju Japan i Slovenija. U slučaju slovenske pobjede, Hrvatskoj u zadnjem kolu igra samo pobjeda protiv Španjolske za plasman u četvrtfinale.