HNL

Sjajna utakmica pred publikom na Rujevici, Lokosi stigli do boda nakon penala i intervencije VAR-a

Rijeka i Lokomotiva susrele se u 29. kolu 1. HNL
Marko Tolić
16.06.2020.
u 23:08

U derbiju 29. kola HNL-a snage su na Rujevici odmjerili Rijeka i Lokomotiva, a susret je završio bez pobjednika, rezultatom 2:2.

Pred više od tri tisuće gledatelja, povela je Lokomotiva nakon što je Cokaj pronašao dugom loptom Kastratija koji bježi po desnoj strani i šalje loptu iza Pandura.

Vodstvom Lokosa otišlo se na odmor, a Rijeka u drugom poluvremenu s dva uzastopna pogotka stiže do prednosti.

Prvo je zabio Yateke u 66. minuti, dvije minute nakon što je ušao u igru, a za vodstvo domaćih u 78. na asistenciju Smolčića zabio je Andrijašević. Ipak, nije dugo trajalo slavlje Rijeke jer je već u 84. minuti s bijele točke zabio Karačić nakon što je Capan prekršajem zaustavio Uzunija.

Rijeka je ovim bodom skočila na drugo mjesto s 53 boda, jednim više od Hajduka i dva ispred Lokomotive.