Prvi put u povijesti

Planica dobila domaćinstvo SP-a nordijaca 2023. godine

Foto: Reuters
Planica dobila domaćinstvo SP-a nordijaca 2023. godine
18.05.2018.
u 00:25
Nakon osam godina napornog rada konačno smo dobili priliku da pokažemo svijetu što možemo i bit ćemo odlični domaćini - izjavio je Enzo Smrekar
Pogledaj originalni članak

Planica će 2023. po prvi put u povijesti ugostiti Svjetsko prvenstvo u nordijskim disciplinama, a iste će se godine alpinci boriti za svjetska odličja u francuskom Courchevel-Meribelu, odlučeno je u četvrtak na kongresu Međunarodne skijaške federacije (FIS) u grčkom mjestu Costa Navarino.   

- Ovo je velik dan za Slovenski skijaški savez. Nakon osam godina napornog rada konačno smo dobili priliku da pokažemo svijetu što možemo i bit ćemo odlični domaćini - izjavio je predsjednik Slovenskog skijaškog saveza Enzo Smrekar nakon što je Planica proglašena pobjednikom u utrci s norveškim Trondheimom.

Planica je kandidirala za domaćina SP-a u nordijskim disciplinama 2017, 2019. i 2021. godine, ali su domaćinstva tih natjecanja dobili finski Lahti, austrijski Seefeld i njemački Oberstdorf.

Neće to biti jedino svjetsko prvenstvo kojem će Planica biti domaćinom u nadolazećim godinama. Naime, 2020. godine najbolji letači na skijama borit će se na letaonici braće Gorišek za naslov svjetskog prvaka, kako u pojedinačnoj, tako i u momčadskoj konkurenciji.

Dvije godine poslije tog natjecanja, Svjetsko prvenstvo u skijaškim letovima bit će održano u norveškom Vikersundu.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 2

RA
Rad
07:42 18.05.2018.

Bravo Smrekar, bravo Slovenci, uopće ne sumnjam u dobru organizaciju, opću euforiju i super atmosferu . Nadam se i kojoj našoj medalji, možda da vratimo Faka?

DA
DavorinZ
06:35 18.05.2018.

Bravo. država koja funkcionira a ne kao u nas, gdje bi se uhljijebi potukli za bunde i fototermine. Ali zato imamo Bleiburg, gdje možemo organizovati svjetsko prvenstvo u nacionalizmu, klero fasizmu i bahatosti mladih Hercegovaca. Pa nas cijela Evropa poznaje po tome, nema šta.