DEBAKL RUKOMETAŠA

Potop Hrvatske u Parizu. Doživjeli smo najteži poraz na Olimpijskim igrama u povijesti

Handball - Men's Preliminary Round Group A - Croatia vs Sweden
02.08.2024.
u 15:34
Hrvatska je vrlo dobro otvorila utakmicu. Vodila je 10-6 i stala. Krenule su nevjerojatne obrane švedskog golmana Palicke te je na poluvremenu Švedska imala prednost 18-15.

U četvrtom kolu skupine A turnira na Olimpijskim igrama u Parizu hrvatska rukometna reprezentacija je upisala drugi poraz, bolja je bila Švedska sa 38-27 (18-15). Nastavlja se time ritam po kojem svatko svakoga u ovoj skupini pobjeđuje, s tim da je jedini na dnu ljestvice Japan bez pobjede. Hrvatska i Švedska imaju po utakmicu više u odnosu na ostale suparnike, ali trenutačno po četiri boda ima čak pet reprezentacija. Osim Hrvatske i Švedske takav broj bodova imaju i Njemačka, Španjolska i Slovenija.

Prvi strijelac Hrvatske bio je Ivan Martinović s osam golova. Luka Cindrić je postigao šest, Mario Šoštarić četiri, a Domagoj Duvnjak tri pogotka. Vratar Dominik Kuzmanović je upisao 14 obrana. Kod Švedske je prvi strijelac bio Lucas Pellas s devet pogodaka, dok su po pet u švedsko slavlje ugradili Albin Lagergren Sebastian Karlsson. Golman Andreas Palicka je skupio čak 15 obrana.

Zlatna Braća Sinković nakon osvojenog zlata poljubili svoje supruge na tribinama
Uzvanici na 308. Sinjskoj alci
Zagreb: Premijera filma "Nikola Bralić - Kako sam stvorio braću Sinković"
Zagreb: Dodjela nagrada sportašima za uspijeh u 2022. po izboru Hrvatskog Olimpijskog odbora
Hrvatski olimpijsci otputovali u Tokio na Olimpijske igre
Tin Srbić i Lucija Lesjak najuspješniji su sportašica i sportaš Grada Zagreba u 2021. godini
Zagreb: Dolazak poznatih na dodjelu medijskih nagrada Večernjakova ruža

Hrvatska je vrlo dobro otvorila utakmicu. Vodila je 10-6 i stala. Krenule su nevjerojatne obrane švedskog golmana Palicke te je na poluvremenu Švedska imala prednost 18-15. Drugi dio je počeo nizom od pet švedskih golova. Povela su Šveđani 23-15 i time riješili ovaj dvoboj. Osim samog početka Hrvatska je obrambeno odigrala najslabiju utakmicu na olimpijskom turniru.

U posljednjem petom kolu Hrvatska će u nedjelju, 4. kolovoza, igrati protiv Španjolske od 21 sat. Još se sastaju Švedska i Japan od 9 sati i Njemačka i Slovenija od 14 sati. Olimpijske igre, turnir rukometaša (skupina A, 4. kolo):

Hrvatska - Švedska 27-38 (15-18)