Griezmann srušio Njemačku, Francuska je u finalu Europskog prvenstva!

Griezmann
Njemačka - Francuska
07.07.2016.
u 22:53
Junak pobjede nad svjetskim prvakom bio je Antoine Griezmann koji je zabio oba pogotka, u 45. i 72. minuti.

Francuska je u finalu Europskog nogometnog prvenstva. Domaćin turnira večeras je u Marseilleu svladao Njemačku s 2:0. Junak je bio Antoine Griezmann koji je zabio oba pogotka, u 45. i 72. minuti.

Francuska je bolje otvorila susret, u sedmoj je minuti Griezmann tukao s desetak metara, ali je njegov udarac obranio Neuer. Nakon toga je kontrolu utakmice preuzela Njemačka koja je dominirala do pred kraj poluvremena, ali nije uspjela zabiti.

I kada se činilo da će se na poluvrijeme otići s 0:0, Schweinsteiger je nakon kornera neoprezno igrao rukom, a talijanski sudac Rizzoli pokazao na bijelu točku. Siguran s 11 metara bio je napadač Atletico Madrida koji je loptu poslao u jednu, a Neuera u drugu stranu.

Važan trenutak dogodio se u 60. minuti kada je Boateng zbog ozljede morao napustiti travnjak (Hummels nije igrao zbog kartona) što je bio veliki udarac za obranu elfa. Vidjelo se to u 72. minuti kada je zadnja linija Njemačke loše reagirala, a Griezmann postigao svoj drugi pogodak i riješio pitanje pobjednika. Griezmannu je to bio šesti gol na Euru i vodeći je strijelac turnira. Dostići ga mogu još samo njegov sunarodnjak Oliver Giroud te Portugalci Cristiano Ronaldo i Nani koji su zabili po tri.

Nijemci su nakon toga sve dali u napad, no nisu uspjeli zabiti. Kimmich je pogodio mjesto gdje se spajaju vratnica i greda, tukao je i u posljednjoj minuti, no Lloris je sjajno reagirao i sačuvao praznu mrežu.

Njemačka je na kraju imala bolju statistiku, 65 posto vremena loptu u svojim nogama i 631 dodavanja (567 uspješnih). Francuzi su ukupno imali 295 dodavanja (244 uspješna) i manje su pretrčali, ali su u finalu.

Francuska je posljednji put na nekom velikom natjecanju svladala Njemačku davne 1958. godine kada je SP-u Švedskoj u utakmici za treće mjesto pobijedila 6:3. Nakon toga su tri puta na svjetskim prvenstvima međusobno odlučivali tko će proći dalje, ali su oba puta uspješniji bili Nijemci.

Francuzi će u nedjeljnom finalu (21 sat) igrati protiv Portugala i to će im biti treće finale Eura. Do sada imaju savršen učinak - dva finala i dva naslova (1984. i 2000.).

NJEMAČKA - FRANCUSKA 0:2

MARSEILLE. Stadion Velodrome - 67,394 gledatelja; Sudac: Nicola Rizzoli (Italija);

Strijelci: 0:1 Griezmann (45+2-11m), 0:2 Griezmann (72)

Žuti kartoni: Can, Schweinsteiger, Draxler / Evra, Kante

NJEMAČKA: Neuer - Kimmich, Boateng (od 60. Mustafi), Howedes, Hector - Can (od 67. Gotze), Schweinsteiger (od 79. Sane) - Ozil, Kroos, Draxler - Muller. Izbornik: Joachim Low

FRANCUSKA: Lloris - Sagna, Koscielny, Umtiti, Evra - Pogba, Matuidi - Sissoko, Griezmann (od 90. Cabaye), Payet (od 71. Kante) - Giroud (od 77. Gignac). Izbornik: Didier Deschamps