Osijek - Hajduk
08.03.2015.
u 16:51
Završilo je 1:0, a junak susreta je Andrija Balić

Hajduk nije pobijedio u Osijeku od 31. kolovoza 2008. godine tako da je ovih 1:0 u 24. kolu itekako velika stvar za bijele. Još ako Rijeka pobijedi Lokomotivu, bit će to tri boda vrijedna povratka na treće mjesto.

Imaju Splićani 36 bodova, a Lokomotiva 35 s utakmicom manje. Ali nešto što više vrijedi od aktualne situacije jest da igra Hajduka izgleda bolje otkako ih je preuzeo Stanko Poklepović, uz to mladi Balić igra sa sve više samopouzdanja i zabio je četiri gola u posljednje tri utakmice. Presudio je i Osijeku u posljednjih sekundama prvog poluvremena.

A nije bilo lako zadržati taj rezultat jer Osijek se preporodio dolaskom Ive Šuška i u pozitivnom je nizu, čak ih ni Dinamo nije pobijedio (1:1). Odmah su krenuli žustro na Splićane, ali kroz cijeli susret imali su probleme kao na samom početku - bili su neprecizni. Udarac za udarcem, prilika za prilikom, a sve pored ili preko gola.

Nije tako moglo vječno i osvetilo im se nakon sretne i spretne akcije Hajduka, koju je nakon odbijanja od vratnice riješio Balić. Trebalo je to bijelima jer su bili pritisnuti na svoju polovicu, ozlijedili su im se Maglica i Jozinović pa je nakon 31 minute igre Poklepović već morao napraviti dvije zamjene.

Zato je bilo zanimljivo gledati drugi dio. Ponašao se Hajduk kao iskusni i stariji boksač. Stali su u kut, trpili udarac za udarcem i čekali priliku. Promašivali su Jamak, Barišić, Vojnović i Mešanović, ali Kalinićeva mreža ostala je netaknuta.

Mogao je Vlašić sve riješiti u 68. minuti, ali nije bio precizan nakon sjajne akcije. Ili, bolje rečeno, obanio mu je na maestralan način Mikulić. Izgledalo je kao da bi nakon toga Hajduk mogao biti kažnjen jer ni minutu kasnije zaprijetio je Mešanović no to se nije dogodilo i za inače izrazito slabu obranu Hajduka ovo je velik rezultat.