Rakitić asistent u pobjedi Seville,Barcelona jedva slavila

21.04.2022.
u 22:46
Rakitić je u 81. minuti izveo udarac s kuta, a Jules Kounde je pogodio za 3-1.

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ubilježio je asistenciju za treći gol Seville u gostujućoj pobjedi kod Levantea (3-2).

Rakitić je u 81. minuti izveo udarac s kuta, a Jules Kounde je pogodio za 3-1. Andalužani su vodili s 2-0 pogocima Jesusa Corone (14, 27), a za domaću momčad iz Valencije strijelci su bili Morales (22-pen) i Soldado (87). Morales je u 71. minuti promašio penal za Levante.

Nogometaši Barcelone vratili su se na drugo mjesto ljestvice španjolskog prvenstva minimalnom 1-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Real Sociedada u San Sebastianu u posljednjoj utakmici 33. kola.

Strijelac jedinog gola bio je Aubameyang već u 11. minuti. S ova tri boda Barcelona je dostigla Sevillu.

U drugom dvoboju je Rayo Vallecano kao gost pobijedio Espanyol s 1-0 golom Guardiole (42).

Burnley - Southampton 2-0

Nogometaši Burnleya svladali su u 33. kolu Engleske lige kod kuće Southampton s 2-0 i došli do važne pobjede u borbi za ostanak.

Golove su za Burnley dali Roberts (12) i Collins (44).

Na tablici je Burnley 18. s 29 bodova, bod udaljen od spasa, dok je Southampton 13. s 39 bodova.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Taktička analiza

Kako je Hajduk dobio Dinamo i zašto je dojam tako loš: Jedan igrač bio je ključ, odradio najbolju partiju u obrani ikad

– Svakako treba istaknuti učinak Vukovića i Fossatija koji su odradili jako puno tog "nevidljivog" posla. U fazi Hajdukova napada u 4-3-3 sustavu bilo je puno izravne igre na Kalinića koji je zadržao jako puno teških lopti, omogućivši svojoj momčadi dulji posjed. Ti napadi bili su uspješniji baš zbog njegove kvalitete, a ne zbog toga što su se pridodavali igrači iz drugog plana