Šibenik je trenutačno vodeća momčad HNL-a, upisao je novu pobjedu

Šibenik: HNK Šibenik protiv NK Slaven Belupo u 2. kolu Prve HNL
09.08.2024.
u 22:09
Šibenik je povratnik u najviši rang hrvatskog nogometa, a u prvom kolu je na Opus Areni iznenađujuće pobijedio Osijek sa 2-1, dok je Slaven Belupo identičnim rezultatom izgubio na Poljudu od Hajduka.

U prvom susretu 2. kola SuperSport HNL Šibenik je na Šubićevcu pobijedio Slaven Belupo sa 2-0 upisavši i drugu pobjedu na startu prvenstva.

Domaćin je poveo u 16. minuti golom Ivana Santinija. Josip Majić je prizemno pucao iz slobodnog udarca, a na prvoj vratnici je Santini skrenuo loptu u gol 'farmaceuta'.

Samo osam minuta kasnije Šibenik je zabio i drugi gol. Majić je nakon asistencije upisao i pogodak. Povukao je kontru te uposlio Božića koji je pucao, vratar Ćović je odbio loptu, a Majić pospremio odbijanac.

U nastavku susreta bilo je prilika na obje strane, ali ne i golova, pa je Šibenik s dvije pobjede barem privremeno preuzeo vrh ljestvice.

U subotu se sastaju Istra 1961 - Gorica, dok će u nedjelju igrati Lokomotiva - Hajduk, Varaždin - Rijeka, te Osijek - Dinamo.