Sjajna Zrinka Ljutić stigla do najboljeg plasmana ove sezone

Zagreb: Prva vožnja ženskog slaloma Audi FIS Svjetskog skijaškog kupa
U slalomskoj vožnji na Olimpijskim igrama Popović završila 23., Ljutić 25., a Komšić izletjela
29.12.2022.
u 19:44

Hrvatska osamnaestogodišnja skijašica Zrinka Ljutić osvojila je šesto mjesto u slalomu Svjetskog kupa u austrijskom Semmeringu što joj je najbolji rezultat sezone. Ljutić je za pobjednicom Mikaelom Shiffrin zaostala sekundu i jednu stotinku, jednako kao i Šveđanka Swenn Larsson s kojom dijeli šesto mjesto. Druga hrvatska predstavnica Leona Popović također je imala zapažen nastup i završila na 12. mjestu.

Opet je pobijedila Amerikanka Shiffrin, druga je bila njena sunarodnjakinja Paula Moltzan dok je na trećem mjestu Njemica Lena Deuerr.

Nakon prve vožnje 18-godišnja Ljutić je bila sedma, a Popović na 13. mjestu. Na kraju je Ljutić popravila svoj plasman za jednu poziciju te je šestim mjestom došla do najboljeg rezultata sezone u slalomu. Kao najbolji rezultat u mladoj karijeri ostaje joj peto mjesto iz Meribela prošle sezone.

S 425 bodova Shiffrin je trenutačno najbolja slalomašica Svjetskog kupa, a slijede je Švicarka Wendy Holdener s 370 bodova i Vlhova s 280. Popović je deveta i ima 130 bodova, dok je Ljutić odmah iza nje, na desetom mjestu i s dva boda manje.

U ukupnom redoslijedu također vodi Shiffrin i ima 875 bodova. Iza nje su Vlhova sa 506 bodova, dok je treća Talijanka Sofia Goggia koja je skupila 470 bodova. Popović je na 31. mjestu, dok je Ljutić na 32. poziciji.