SUSJEDI IDU U JAR

Slovenci izbacili Ruse i izborili SP! (video)

18.11.2009.
u 23:20
Slovenija je u Ljudskom vrtu u Mariboru pobijedila Rusiju 1:0 golom Zlatka Dediča iz 44. minute izborila put u Južnu Afriku!

Iako je u prvoj utakmici prije četiri dana u Moskvi poražena 2:1, plasirala se na Mundijal zbog postignutog gola u gostima. Bit će to njihov drugi nastup na svjetskoj smotri najboljih reprezentacija, prvi je bio 2002. u Japanu i Južnoj Koreji.

Od samog početka utakmice Slovenija je bila bolja momčad na travnjaku, a u prvih desetak minuta mogla je voditi već 2:0. Međutim, udarac Milivoja Novakoviča iz dobre prilike završio je ravno u rukama vratara Igora Akinfejeva, dok je ubacivanje Andraža Kirma nakon odbijanca Sergeja Ignjaševića pogodilo vratnicu.

Trenutak odluke zbio se u 44. minuti kada je Valter Birsa sjajno ubacio na rub peterca, a njegovo je ubacivanje iskoristio napadač Bochuma Dedič i spretnom reakcijom poslao loptu u mrežu.

U drugom je poluvremenu Slovencima posao bio olakšan jer je Aleksandar Keržakov isključen u 67. minuti nakon udaranja vratara Samira Handanoviča, dok je u sudačkoj nadoknadi drugi žuti karton u sastavu Guusa Hiddinka zaradio i Jurij Žirkov.