BUNDESLIGA

Slovenac izbušio mrežu hrvatskog golmana! Kekov adut je u sjajnoj formi nakon Eura

Bundesliga - Bayer Leverkusen v RB Leipzig
DFB Cup - First Round - Rot-Weiss Essen v RB Leipzig
Bundesliga - RB Leipzig v FC Augsburg
28.09.2024.
u 18:03
Leipzig barem privremeno sjedi na drugom mjestu bundesligaške ljestvice s 11 bodova, a ove je sezone Benjamin Šeško doprinio s tri zabijena gola i vrlo dobrim ofenzivnim igrama

U utakmici petoga kola aktualne sezone njemačke Bundeslige Red Bull Leipzig je s visokih 4:0 deklasirao Augsburg. Pred domaćim navijačima istočnonjemačkog kluba briljirao je mladi napadač slovenske reprezentacije Benjamin Šeško. Za svoju je momčad zabio dva puta u susretu, a među strijelce su se upisali još Lois Openda i Xavi Simons.

Najprije je Šeško pronašao protivničku mrežu u 10. minuti izvrsno upućenim prizemnim udarcem s nešto više od 20 metara. Svega pet minuta kasnije poduplao je vodstvo Leipziga kada je, nakon ubačaja Davida Rauma, glavom svladao hrvatskog vratara Nediljka Labrovića koji je ovoga ljeta stigao u Njemačku.

Madrid: Luka Modrić preuzeo je novi sponzorski Audi Q7 Sport
Madrid: Luka Modri? isprobao svoj novi audi
Zagreb: Luka Modri? s obitelji posjetio suprugu Vanju koja je jutros rodila sina
Madrid: Luka Modrić automobilom se odvezao u bolnicu na pretrage
Modrić Bentley
Novi dom Luke Modrića
ARHIVA - Dubrovnik, 2009. Luka Modri? uživao s djevojkom Vanjom Bosni? na jet skiju

Augsburg je na poluvrijeme otišao sa samo dva pogotka zaostatka i još živom nadom da nešto može promijeniti, no ubrzo su Openda i Simons te nade dokrajčili. Prvo je Openda pronašao Labrovićevu mrežu u 46. minuti da bi Simons progurao još jednu loptu kraj bivšeg kapetana Rijeke u 57. minuti te tako postavio konačan rezultat.

Leipzig barem privremeno sjedi na drugom mjestu bundesligaške ljestvice s 11 bodova. Ispred njih je fantastični Bayern s maksimalnih 12 bodova i utakmicom manje. Bod manje od Leipziga ima Borussija Dortmund. Na četvrtome mjestu je aktualni prvak Bayer Leverkusen s devet bodova i utakmicom manje.