DISCIPLINA PUŠKA

Snježana Pejčić podbacila na Europskom prvenstvu, Tanja Perec nadomak OI

26.02.2016.
u 17:09
Za plasman na Olimpijske igre 23-godišnja Varaždinka mora biti ispred jedne od tri suparnice: Slovenke Žive Dvoršak, Švicarke Petre Lustenberger ili Mađarice Julianne Miskolczi.

Hrvatska streljašica Tanja Perec izborila je nastup u finalu discipline puška na Europskom prvenstvu zračnim oružjem (10 metara), kojem je domaćin mađarski Gyor, ostvarivši sedmi rezultat u kvalifikacijama.

Perec je završila natjecanje s pogođenih 416,5 krugova, što je bilo dovoljno za plasman među osam najboljih, od kojih će se njih četiri u večernjem finalu (18.30 sati), osim za odličja, boriti i za preostala tri mjesta za nastup na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Loš dan imala je europska rekorderka u ovoj disciplini Snježana Pejčić koja je završila kvalifikacije na 39. mjestu s pogođenih 411,7 krugova, dok je Sandra Pavlić završila na 48. poziciji s 410,4 kruga. U kvalifikacijama je nastupilo 96 streljašica.