Srbija brončana u Parizu. Jokić i društvo deklasirali Nijemce

Basketball - Men's Bronze Medal Game - Germany vs Serbia
10.08.2024.
u 13:30
Od 21.30 sati u finalu će igrati domaćin Francuska i branitelj naslova SAD. Bit će to "repriza" finala otprije tri godine iz Tokija kada su Amerikanci osvojili svoj četvrti uzastopni naslov

Košarkaši Srbije osvojili su brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu, oni su u susretu za treće mjesto svladali Njemačku sa 93-83 (30-21, 16-17, 26-25, 21-20).

Bila je ovo "repriza" prošlogodišnjeg finala Svjetskog prvenstva u Manili kada su uspješniji bili Nijemci, ali za razliku od lani ovoga puta Srbi su u svojim redovima imali fantastičnog Nikolu Jokića koji je predvodio svoju reprezentaciju s "triple-double" učinkom od 19 koševa, 12 skokova i 11 asistencija te je tako postao četvrti igrač u povijesti OI koji je uspio upisati trostruki dvoznamenkasti učinak.

Zagreb: Zoran Milanović uručio je odlikovanja hrvatskoj vaterpolskoj reprezentaciji povodom osvajanja zlatne medalje na Svjetskom prvenstvu u Dohi
Water Polo - Men's Semifinal - Hungary vs Croatia
Sibenik: Prijateljska vaterpolo utakmica Hrvatska - SAD
World Aquatics Championships
Zagreb: Slavlje Barakuda nakon osiguranog finala u Europskom prvenstvu
Zagreb: Hrvatska svladala Mađarsku i odlazi u finale Europskog prvenstva u vaterpolu
Zagreb: Hrvatska pobijedila Grčku i izborila polufinale
Europsko prvenstvo u vaterpolu za muškarce, polufinale, Hrvatska - Italija
Hrvatska vaterpolska reprezentacija izborila je finale Europskog prvenstva u Splitu
Tokio: Vaterpolo utakmica za peto mjesto Hrvatska - SAD

Za Srbiju je 19 poena ubacio i Vasilije Micić, kapetan Bogdan Bogdanović je dodao 16, dok su u sastavu Njemačke najučinkovitija bila braća Wagner, Franz sa 18 i Moritz sa 16 pogodaka. Srbija je opet šuterski odlično otvorila utakmicu, stvorila konkretnu prednost već u prvoj četvrtini te ju ovaj put uspješno održavala do kraja. Njemačka se od druge ćetvrtine nadalje niti jednom nije primaknula na manje od šest koševa zaostatka.

Za Srbiju je ovo druga olimpijska košarkaška medalja otkako nastupa samostalno na Igrama, nakon srebra 2016. u Rio de Janeiru kada je izgubila od SAD-a. Njemačkoj je, pak, četvrto mjesto najbolji plasman u povijesti. Od 21.30 sati u finalu će igrati domaćin Francuska i branitelj naslova SAD. Bit će to "repriza" finala otprije tri godine iz Tokija kada su Amerikanci osvojili svoj četvrti uzastopni naslov.

VIDEO Hrvatsku junakinju otac je napustio dok je imala pet godina, a 2008. gledala je smrti ravno u oči