Suarez i Munir srušili Sevillu, Rakitić igrao čitavu utakmicu

Barcelona - Sevilla
15.08.2016.
u 00:14
Velike probleme Luisu Enriquez predstavljale su ozljede. Prvo ona Jermeyja Mathieua koji je ostao ležati na travnjaku već u 25. minuti, pa ga je morao zamijeniti Digne. No, onda se deset minuta kasnije ozlijedio i Andres Iniesta.

Barcelona je u prvoj utakmici španjolskog Superkupa slavila (2:0) na gostovanju kod Seville, time napravila veliki korak prema prvom trofeju u novoj sezoni. Prvi pogodak na utakmici postigao je Luis Suarez koji je tako iskoristio odličnu akciju Denisa Suareza i Turana Arde, dok je za 2:0 nakon dodavanja Lionela Messija zabio Munir El Haddadi. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić na travnjaku je bio svih 90 minuta, a uzvratna utakmica na rasporedu je već u srijedu, piše Goal.

Barcelona je već na samom startu mogla do pogotka, sam je na domaćeg vratara izišao Suarez, no Rico je odlično pročitao njegov udarac. Igrala se tek 4. minuta, a bila je to jedina ozbiljna prigoda Barcelone u prvih 45 minuta. Velike probleme Luisu Enriquez predstavljale su ozljede. Prvo ona Jermeyja Mathieua koji je ostao ležati na travnjaku već u 25. minuti, pa ga je morao zamijeniti Digne. No, onda se deset minuta kasnije ozlijedio i Andres Iniesta. Njega je pak zamijenio Denis Suarez. Sevilla je u prvom dijelu bila aktivnija, rastrčanija i opasnija. Imali su igrači Jorgea Sampaolija nekoliko opasnih situacija, ali je domaćoj momčadi uvijek nedostajao točniji završni pas...

Katalonci su poveli u 55. minuti. Mladi Denis Suarez dubinskom je loptom odigrao za Ardu Turana koji je prsima loptu sjajno ostavio za Luisa Suareza. Urugvajski napadač opet se našao "oči u oči" s Ricom, no ovoga puta preciznim udarcem i matirao domaćeg vratara. Zanimljivo, Sevilla je primila pogodak u situaciji kada su na travnjaku imali deset igrača, van igre bio je ozlijeđeni Escudero. I to ih je odmah koštalo. Nastavila je Barcelona prijetiti, Rico je na ozbiljnim kušnjama bio i u 64. minuti kada je obranio opasan udarac Sergija Roberta. Barcelona je do drugog pogotka stigla u 81. minuti. Messi je odlično proigrao Munira koji izlazi sam na domaćeg vratara, te lijepo pogađa za 2:0. U završnim minutama u strijelce se mogao upisati i Messi, no Rico je bio jedan od najboljih igrača Seville...