Amaterski nogomet

Udarniku derbi začelja, kiks Maksimira

28.10.2013.
u 12:02
Ponikve, Ivanja Reka i Dinamo iz Odranskog Obreža, tri vodeće momčadi prve zagrebačke lige, upisali su sigurne pobjede u 11. kolu

U derbiju 11. kola Treće HNL središte Stupnik je na svom travnjaku svladao Dugo Selo i nastavio pobjednički niz koji traje već peto kolo. Maksimir je neočekivano kiksao kdo kuće od Zagorca što su iskoristili Biastrani koji su pobjedom zasjeli an vrh tablice. U derbiju začelja Udarnik ej bio bolji od Klasa koji i nakon 11 kola nema niti jedan osvojeni bod. Na Peščenici su gledatelji vidjeli golijadu, a na kraju su slavili gosti iz Dubrave.

Rezultati 11. kola Treće HNL, skupina središte: Stupnik -. Dugo Selo 2:1, HAŠK - Dubrava 2:3, Maksimir - Zagorec 0:1, Udarnik - Klas 1:0, Karlovac - Trnje 0:2, Libertas - Vrbovec 0:2, Samobor - Špansko 2:2, Bistra - Vrapče 1:0; poredak: Bistra 26, Maksimir 26, Stupnik 22, Vrbovec 22, Dugo Selo 19, Trnje 19, Zagorec 18, Špansko 16, Dubrava 15, Vrapče 14, Samobor 11, HAŠK 10, Udarnik 10, Libertas 9, Karlovac 4, Klas 0.ž

Ponikve, Ivanja Reka i Dinamo iz Odranskog Obreža, tri vodeće momčadi prve zagrebačke lige, upisali su sigurne pobjede u 11. kolu. Najteže je bilo Obrežanima koji su do 72. minute na svom travnjaku gubili od Odrana, a onda su u 15 minuti postigli tri pogotka. Kustošija nije uspjela odnijeti sva tri boda iz Botinca. Domaćin je imao rekordnu posjetu (300 gledatelja), nastupili su u novim dresovima na kojima je prvi put u povijesti bio odštampan grb kluba. Igralo se s novim loptama i slavlje bi bilo poptuno da su pobijedili. A mogli su jer su u drugom pooluvremenu potpuno nadigrali goste i imali su dvije, tri više nego izgledne prilike. Jarun u prvom poluvremenu nije iskoristio tri izgledne prilike i na kraju je izgubio pogotkom Kikića u 82. minuti. Trešnjevka je još jednom razočarala svoje navijače i ukoliko nastave sa rasipanjem bodova mogli bi sljedeće sezone pasti u rang niže. Sava je dvaput vodila u Prečkom i na kraju su izgubili.

Rezultati 11. kola Prve zagrebačke nogometne lige: Botinec - Kustošija 0:0, Jarun - Sesvetski Kraljevec 1:2, Trešnjevka - Croatia-Prigorje 2:4, Dinamo - Odra 3:1, Tekstilac-Ravnice - Ponikve 0:2, Concordia - Šparta-Elektra 1:2, Prečko - Sava 3:2, Ivanja Reka - Nur 1:0; poredak: Ponikve 27, Ivanja Reka 24, Dinamo 22, Kustošija 21, Nur 17, Sesvetski Kraljevec 17, Botinec 15, Prečko 15, Croatia-Prigorje 14, Jarun 14, Šparta-Elektra 13, Odra 12, Concordia 10, Tekstilac-Ravnice 10, Trešnjevka 7, Sava 7.