Rijeka okrenula utakmicu protiv Hajduka u nenormalnim uvjetima na Poljudu

Split: Hrvatski Telekom Prva liga, 14. kolo, HNK Hajduk - HNK Rijeka
Autori Vecernji.hr, Hina
06.12.2020.
u 18:58
Bila je to sjajna utakmica s obzirom na nemoguće uvjete za igru.

U kišnim, gotovo nemogućim uvjetima Rijeka je u derbiju 14. kola Prve HNL na Poljudu pobijedila Hajduk s 2:1.

Hajduk je poveo golom Mije Caktaša iz jedanaesterca u 9. minuti, no Rijeka je okrenula rezultat golovima Stjepana Lončara (40) i Luke Menala (69) ostvarivši sedmu pobjedu na Poljudu u zadnjih pet golova.

Hajduk je poveo u 9. minuti golom Mije Caktaša iz jedanaesterca koji skrivio Nino Galović igrajući rukom poslije ubačaja Marina Jakoliša. Gosti su uspjeli izjednačiti u 40. minuti preko Stjepana Lončara koji je lijepo zabio nakon ubačaja Ivana Tomečaka s desne strane.

U drugom poluvremenu jaka kiša i natopljeni teren radili su velike probleme igračima i bilo je praktički nemoguće igrati nogomet. Rijeka je u takvim uvjetima stigla do vodstva u 69. minuti. Andrijašević je poslao sjajnu loptu Menalu u dubinu, a ovaj devet minuta nakon ulaska u igru zabio za 2:1.

Hajduk je do kraja susreta jurio po remi, ali nije uspio zabiti i drugi gol.

Na ljestvici vodi Osijek sa 30 bodova, Dinamo ima bod manje i dvije utakmice manje, dok je treća Gorica sa 23 boda. Rijeka je sada četvrta sa 19 bodova i čak četiri utakmice manje, dok Hajduk i Slaven Belupo imaju po 17 bodova.

REZULTATI 14. KOLA:
Slaven Belupo - Dinamo 1:5 (Knoll 85 / Gavranović 5, 15, Petković 78, Hajrović 90+3, Ivanušec 90+5)
Hajduk - Rijeka        1:2 (Caktaš 9-11m / Lončar 40, Menalo 69)