ČUDESNA PREDSTAVA

Sjajna Hrvatska razbila moćnu Njemačku i ostvarila veliku pobjedu na Olimpijskim igrama

Pariz, Francuska: XXXIII. Olimpijske igre Pariz 2024. Rukomet Hrvatska - Njemačka
31.07.2024.
u 12:34
Hrvatsku su do pobjede predvodili Ivan Martinović s devet golova te Domagoj Duvnjak, Mario Šoštarić i Luka Cindrić dodali su po pet golova. Odličan je bio i Dominik Kuzmanović s 11 obrana.

U susretu 3. kola A skupine olimpijskog turnira rukometaša hrvatska reprezentacija pobijedila je Njemačku s 31-26 (15-13) pa nakon tri susreta ima dvije pobjede i poraz, baš kao i Njemačka. Nakon "mršave" pobjede protiv Japana (30-2), i poraza od Slovenije (29-31), hrvatski rukometaši napokon su odigrali jednu sjajnu utakmicu porazivši do tada neporažene Nijemce.

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu, bila je u stalnom vodstvu, a u nekoliko navrata imala je i tri gola viška, dok su Nijemci u prvih 30 minuta bili samo u jednom vodstvu (5-4). Na kraju je Hrvatska dobila prvi dio s 15-13 premda je naša prednost mogla biti daleko uvjerljivija. Nažalost, odabranici izbornika Dagura Sigurdssona u prvom poluvremenu zapucali su čak pet situacija "jedan na jedan", te promašili jedan sedmerac.

VEZANI ČLANCI:

Hrvatska je s odličnom igrom nastavila i u drugom dijelu, u 51. minuti povela je s najvećih 26-20. Njemačka se pet minuta prije kraja približila na četiri gola zaostatka (27-23), no više od toga nije išlo. Na kraju je Hrvatska slavila s 31-26. Hrvatsku su do pobjede predvodili Ivan Martinović s devet golova te Domagoj Duvnjak, Mario Šoštarić i Luka Cindrić dodali su po pet golova. Odličan je bio i Dominik Kuzmanović s 11 obrana.

Moskva: Slavlje hrvatske nogometne reprezentacije nakon pobjede nad Engleskom
Rijeka: Prijateljska utakmica između Hrvatske i Sjeverne Makedonije
King Cup - Semi Final - Al Nassr v Al Khaleej
Susret Egipta i Hrvatske u finalu ACUD kupa
Zagreb: Ekskluzivno predstavljanje novih dresova hrvatske nogometne reprezentacije
Neuruppin: Ivan Perišić na treningu reprezentacije s novom tetovažom

Na njemačkoj strani najefikasniji su bili Johannes Golla s osam te Renars Uscins s četiri gola. Wolff je na kraju sakupio osam golova. U preostalim susretima 3. kola iz ove skupine kasnije se sastaju Španjolska – Japan (14.00), te Švedska – Slovenija (16.00). U četvrtom kolu,  2. kolovoza, hrvatskim rukometašima slijedi ogled protiv Švedske (14.00), a dva dana kasnije i posljednji susret u skupini protiv Španjolske (21.00). Plasman u četvrtfinale izborit će prve četiri ekipe.