HRVATSKA ŠAMPIONKA

Sandra Elkasević osvojila je petu medalju za Hrvatsku u Parizu! Naša heroina ima broncu

Athletics - Women's Discus Throw Qualification-Gp B
Autori Vecernji.hr, Hina
05.08.2024.
u 21:41
Elkasević je osvojila petu medalju za Hrvatsku u Parizu, nakon zlata džudašice Barbare Matić i braće Sinković u veslanju, srebra Donne Vekić u tenisu te bronce strijelca Mirana Maričića.

Hrvatska atletičarka Sandra Elkasević osvojila je brončanu medalju u bacanju diska na Olimpijskim igrama u Parizu s hicem od 67.51 metara. Isti rezultat, ali s boljim drugim hicem imala je i srebrna Kineskinja Bin Feng, dok je Amerikanka Valarie Allman obranila naslov osvojen prije tri godine sa 69.50 metara. Za Elkasević je ovo treće olimpijsko odličje u karijeri, nakon zlata u Londonu 2012. i Rio de Janeiru 2016., dok je prije tri godine u Tokiju bila četvrta.

Zagreb: Luka Modrić kupio penthouse u Tkalčićevoj ulici

Zanimljivo, Elkasević je i na svojim četvrtim Igrama najbolji hitac izvela u trećoj seriji, tako je bilo i u trijumfalnim izvedbama u Londonu i Riju kao i u "nesretnom" Tokiju. Hrvatska je šampionka dobro otvorila natjecanje hicem od 64.25 metara kojim si je osigurala nastup u svih šest serija. Nakon što je pala na četvrto mjesto nakon druge serije, odgovorila je svojim najboljim hicem sezone od 67.51m kojim je "zacementirala" svoje mjesto na pobjedničkom postolju.

VEZANI ČLANCI:

I Feng je svoj najbolji hitac izvela u trećoj seriji, no u ostalima je bila konstantnija, upisala je još 67.25m i 67.13m, dok je Elksaević imala četiri prijestupa. Allman je pokazala kako je svijet za sebe, nakon 68.74m u drugoj seriji, u četvrtoj je bacila i 69.50m. Elkasević je osvojila petu medalju za Hrvatsku u Parizu, nakon zlata džudašice Barbare Matić i braće Sinković u veslanju, srebra Donne Vekić u tenisu te bronce strijelca Mirana Maričića.