Vatreni je za rođendan dobio lijepi poklon, ali uslijedilo je veliko razočaranje

Euro 2024 - Croatia v Albania
Rio de Janeiro: 25.02.1983. ro?en nogometaš Eduardo da Silva
19.06.2024.
u 19:02
Ako Hrvatska želi proći dalje sada mora pobijediti Italiju, i nadati se pobjedi Španjolaca u utakmici protiv Talijana. No, ni to možda neće biti dosta

Hrvatska se dugo mučila, Albanci su stigli do vodstva već u 11. minuti preko Qazima Laçija, te su cijelo prvo poluvrijeme stiskali naše. Zahvaljujući sjajnim intervencijama Dominika Livakovića naši su uspjeli stići do poluvremena s minimalnim zaostatkom, a onda je izbornik Zlatko Dalić na poluvremenu napravio dvije izmjene.

Hamburg: Albanski navijači uletili na travnjak na kraju susreta Hrvatske i Albanije u 2. kolu skupine B na Europskom prvenstvu

Iz igre su izašli Marcelo Brozović i Lovro Majer, a u igru su ušli Luka Sučić i Mario Pašalić. Hrvatska je odmah po početku drugog poluvremena krenula furiozno, te više puta zaprijetila Albancima, no Thomas Strakosha je sjajno branio. Albanski bunker napokon je probijen u 74. minuti kada je slavljenik Andrej Kramarić pogodio nakon asistencije Ante Budimira. Kramarić je pucao u golmanov donji desni kut, a Strakosha je ostao ukopan.

VEZANI ČLANCI:

Tim pogotkom se od danas tridesettrogodišnji napadač Hoffenheima popeo na 29 pogotka u dresu reprezentacije čime se izjednačio s legendarnim Eduardom na četvrtom mjestu najboljih strijelaca hrvatske nogometne reprezentacije. Iznad Kramarića su sada jedino Ivan Perišić i Mario Mandžukić s po 33 pogotka, i naizgled nedostižni Davor Šuker s 45.

Hrvatska do preokreta stiže dvije minute kasnije kada Budimir još jednom asistira ovog puta Sučiću, koji puca, a lopta se od Klausa Gjasule odbija u gol. Za konačnih 2-2 u petoj minuti sudačke nadoknade pogađa Gjasula nakon borbe u Hrvatskom šesnaestercu. Ako Hrvatska želi proći dalje sada mora pobijediti Italiju, i nadati se pobjedi Španjolaca u utakmici protiv Talijana. No, ni to možda neće biti dosta.