SUPERSPORT HNL

VIDEO Gorica pobjedom nad Rijekom pobjegla s dna. Sopić: U našoj zemlji važno je napisati glupost

Velika Gorica: Gorica pobjedila Rijeku i maknula se s posljednjeg mjesta na ljestvici HNL-a
Autori Vecernji.hr, Hina
23.04.2023.
u 18:16
Preporođeni klub iz Velike Gorice srušio je momčad Sergeja Jakirovića i imaju dobre šanse za očuvanje prvoligaškog statusa

Nogometaši Gorice nastavili su pozitivan niz rezultata u HNL-u i u 30. kolu u kojem su na svom terenu svladali Rijeku sa 1-0 (0-0) i s ta tri boda pobjegli s posljednjeg mjesta na ljestvici. Strijelac pogotka vrijednog treće uzastopne pobjede bio je Kristian Fućak (63). Gorica je motiviranije krenula u utakmicu i već u 2. minuti se tresla mreža gostiju nakon lijepog udarca Fruka sa 20-ak metara, no pregledom snimke ustanovljeno je kako je ranije tijekom akcije Bralić bio u zaleđu. Možda i ključni trenutak susreta dogodio se u 37. minuti kada je Krizmanić neopreznim startom u svom kaznenom prostoru udario po nogama najboljeg strijelca Rijeke Frigana koji je potom ostao i ležati na travnjaku.

No, glavni sudac Čulina nije procijenio kako se radi o prekršaju za najstrožu kaznu, a skandalozno je kako mu VAR sudac Zebec nije ukazao na propust pa je Rijeka ostala uskraćena za očiti 11-erac.

I u drugom poluvremenu Gorica je bila aktivnija te je stigla do vrlo važnog pogotka u 63. minuti. Odlični stoper Bralić, koji se u posljednje vrijeme često uključuje u napadačke akcije, uspio je donijeti loptu u opasnu zonu, nju je prihvatio Fućak i potom sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio suprotni donji kut nemoćnog Labrovića. Iako je Raspopović u 78. minuti dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton zbog simuliranja, Gorica je uspjela obraniti minimalnu prednost i maknuti se s posljednjeg mjesta ljestvice po prvi put nakon 11. kola.

Deveta Gorica sada ima 26 bodova, dva više od posljednjeg Šibenika, dok je treća Rijeka ostala na 41 bodu, jednom više od četvrtog Slavena Belupa, a dva više od petog Osijeka i šestog Varaždina. Na vrhu je Dinamo sa 67 bodova, 10 manje ima drugi Hajduk.

Video pogotka možete pogledati OVDJE

- Utakmica je bila jako zahtjevna. Malo sam bolestan pa nisam baš od neke volje. Sve u svemu, igrali smo jednu dobru utakmicu po jakom teškom vremenu. Znali smo prije utakmice da imamo nekih unutarnjih problema. Nije isto kad Gorica ima sve igrače na raspolaganju. Sada protiv Hajduka nećemo imati tri bitna igrača. Ali baš bitna. Igra se 90 minuta, čekali smo svoju priliku. Hoće li doći ili neće? Znamo da mora ostati 'nula'. Onda se dogodi par nesretnih situacija gdje kad želite mijenjati, čovjek dobije drugi žuti. Ali sve u svemu, kapa dečkima do poda. Na zalaganju, na borbenosti, 15 minuta s igračem manje... Što reći - rekao je poslije utakmice Željko Sopić.

- Mi smo zemlja gdje je najvažnije napisati neku glupost ili ne znam što. Znači ajmo jedanput za svagda kad već hoćete čuti. Ekipa Gorice sastavljena je od dečki koji žive od Rijeke, Osijeka, Našica... Je li njima bolje trenirati u 1 u noći ili drugi dan da ih ubijam od 11 do 13, pa dođu doma u 15 popodne? Pitajte njih - zaključio je Sopić na pitanje slijedi li novi trening u 1 ujutro.