IZNIMAN POTEZ

VIDEO Stipe Biuk se već u trećoj minuti sjajno snašao i zabio važan gol za Los Angeles

MLS: San Jose Earthquakes at Los Angeles FC
21.05.2023.
u 12:33
Bio je to drugi pogodak u 12 nastupa za Biuka u MLS-u, najvišem rangu nogometa u SAD-u, a uz dva pogotka je svojem učinku dodao i jednu asistenciju

Hrvatski mladi nogometni reprezentativac Stipe Biuk u noći sa subote na nedjelju po našem vremenu je zabio svoj drugi pogodak u MLS-u u dresu Los Angeles FC-a. Njegov je klub pobijedio San Jose rezultatom 2-1, a prvi pogodak na utakmici je mladog Hrvata već u 3. minuti susreta.

Bio je to izniman potez bivšeg nogometaša Hajduka, koji je primio loptu u kaznenom prostoru lijevo iskosa, lažnjacima 'vagao' obrambene igrače protivnika i potom kroz šumu nogu prizemno pucao u suprotni kut i prevario protivničkog vratara.

Bio je to, dakle, drugi pogodak u 12 nastupa za Biuka u MLS-u, najvišem rangu nogometa u SAD-u, a uz dva pogotka je svojem učinku dodao i jednu asistenciju.

U nastavku utakmice, prvo je Trauco izjednačio na 1-1 u 52. minuti, da bi pobjedu Los Angelesu, duboko u sudačkoj nadoknadi, iz kaznenog udarca donio poznati Meksikanac Carlos Vela, koji je dva puta proglašen najboljim igračem lige.

Vrijedi napomenuti da je Biuk na terenu u utakmici protiv proveo 85 minuta, a pogodak bivšeg nogometaša Hajduka možete pogledati OVDJE

Podsjetimo, Biuk je ove zime napustio redove Hajduka u transferu vrijednom 6.5 milijuna eura odštete te otišao put LAFC-a, nakon što je za 'bile' nastupao u tri sezone.