LOŠI REZULTATI

Vitor Pereira drugi put u karijeri dobio otkaz na klupi Fenerbahčea

21.12.2021.
u 16:03
Fenerbahče je zadnji naslov prvaka Turske osvojio 2014. godine, a prošle sezone su završili na trećem mjestu, iza gradskih rivala Bešiktaša i Galatasaraya.

Turski nogometni prvoligaš Fenerbahče nakon niza loših rezultata u domaćem prvenstvu rakinuo je ugovor sa portugalskim trenerom Vitorom Pereirom

Bio je to drugi mandat Pereire na klupi Fenerbahčea, vodio ih je i u sezoni 2015-2016. kada su završili na drugom mjestu u domaćem prvenstvu. A i tada je dobio otkaz.

Drugi mandat na klupi istanbulskog kluba počeo mu je u srpnju ove godine, ali nakon 17 kola turskog prvenstva je na petom mjestu 28 bodova, odnosno ima 14 bodova manje od vodećeg Trabzonspora. Također, nisu uspjeli osigurati nastavak natjecanja u Europskoj ligi. Bili su treći u svojoj skupini pa će europsko natjecanje nastaviti u šesnaestini finala Konferencijske lige.