EUROPSKI NOGOMET

Vlašić i Lovren igrali, pobjeda CSKA, remi Zenita, Halilović opet strijelac za Heerenveen

21.08.2021.
u 23:41
Nikola Moro odigrao je čitav susret za Dinamo iz Moskve koji je kao gost sa 1-0 (1-0) svladao Ural iz Jaketerinburga, za kojega je čitavu utakmicu odigrao Danijel Miškić, golom Tjukavina.

Hrvatski nogometni reprezentativci Nikola Vlašić I Dejan Lovren odigrali su po svih 90 minuta za moskovski CSKA, odnosno Zenit iz Sankt Peterburga u susretima 5. kola ruskog prvenstva igranima u subotu.

CSKA je kao domaćin svladao Ahmat iz Groznog sa 2-0 (0-0) golovima Jakovleva (71) i Ejukea (75), dok je Zenit na gostovanju kod Ufe igrao 1-1 (1-0) iako je na poluvremenu bio u prednost. Strijelac za Zenit bio je Malcom (10), a poravnao je Agalarov (73).

U sastavu CSKA Kristijan Bistrović ostao je čitavu utakmicu na klupi, dok je Zoran Nižić odigrao čitav susret za Ahmat. Kod Ufe je do 87. minute igrao Filip Mrzljak.

Tom pobjedom Dinamo je postao novi vodeći na ljestvici sa 12 bodova, jednim više od drugog Zenita, a dva više uz utakmicu više od trećeg Rubina iz Kazana. Slijede Soči, CSKA i Lokomotiv sa po devet bodova.

Tibor Halilović opet strijelac za Heerenveen

Hrvatski veznjak Tibor Halilović bio je strijelac za Heerenveen u 3-2 (3-0) domaćoj pbojedi protiv RKC Waalwijka u susretu 2. kola nizozemskog prvenstva.

Halilović je pogodio za 2-0 u 31. minuti, a prije i poslije njega u strijelce se upisao Veerman (14-11m, 44). U nastavku su gosti smanjili preko Odgaarda 868) i Van der Vennea (89).

Za Halilovića, koji je igrao do 88. minute, ovo je već drugi pogodak u prvenstvu, bio je strijelac i u 1. kolu protiv Go Ahead Eaglesa. Zanimljivo, već nakon dva kola ove sezone Halilović je izjednačio učinak od prošle kada se dva puta upisao u strijelce.

Heerenveen je ovom pobjedom postao prvi sastav u Nizozemskoj s dvije pobjede ove sezone.