Zagreb nije uspio iznenaditi Barcelonu, upisao četvrti poraz u pet utakmica

Susret 5. kola Lige prvaka između rukometaša Zagreba i Barce
16.10.2024.
u 20:31
Zagreb je time upisao četvrti poraz u petom nastupu, dok je Barcelona potvrdila prvo mjesto na ljestvici. Ostala je stopostotna upisavši petu pobjedu.

Rukometaši Zagreba upisali su novi poraz u EHF Ligi prvaka, aktualni prvak Europe Barcelona slavila je u petom kolu skupine B, u zagrebačkoj Areni, s 31-29 (19-14).

Filip Glavaš je s devet pogodaka bio prvi strijelac Zagreba. Po pet su postigli Miloš Kos i Ihar Bialiauski, tri je dao Zvonimir Srna, a po dva Luka Lovre Klarica i Timur Dibirov. Odlično je posao odradio vratar Zagreba Ante Grbavac koji je upisao 14 obrana. Kod Barcelone je sa šest golova prvi strijelac bio Dika Mem.

Zagreb je otvorio meč s 2-1, ali je Barcelona uzvratila s četiri pogotka u nizu te vodstvom 5-2. Sve do kraja poluvremena španjolski sastav je održavao prednost od četiri do pet golova razlike, a na odmor se otišlo uz gostujućih 19-14.

U uvodnih deset minuta drugog poluvremena hrvatski prvak je zatvorio prilaze svojim vratima. Na drugoj strani je domaćin počeo pogađati te je došao na mali zaostatak od dva pogotka, 19-21 i 20-22.

Kratka je to bila prijetnja Zagreba jer se Barcelona vrlo brzo ponovno odvojila na veliku razliku, na šest pogodaka plusa 29-23. Imao je Zagreb snage za novi povratak. Pola minute prije kraja došao je na 29-30, ali u zadnjem napadu gosti nisu napravili pogrešku i nisu ponudili šansu Zagrebu za barem remi u ovom ogledu.

U skupini B ove srijede Aalborg je kao domaćin svladao Pick Szeged 29-28. Hrvatski rukometaši Marin Jelinić i Mario Šoštarić za Pick Szeged su postigli po jedan pogodak.