PLAY-OFF LP-A

VIDEO Zvezda šokantnim autogolom ostala bez Lige prvaka, Hrvat nije uspio kreirati senzaciju Qarabaga

23.08.2022.
u 23:13
Benfica je u Lisabonu s glatkih 3-0 svladala Dinamo Kijev, te potvrdila pobjedu od 2-0 iz Ukrajine. Otamendi (27), Rafa Silva (40) i Neves (42) zabili su za Portugalce u prvom dijelu.

Srpski prvak Crvena zvezda je nakon velike drame na prepunoj Marakani odigrala 2:2 s Maccabijem iz Haife u uzvratnoj utakmici play-off za ulazak u skupine LP-a te s ukupnih 5:4 ispala iz Lige prvaka.

Svoj put će nastaviti u Europskoj ligi, snovi u Ligi prvaka su ugašeni za ovu sezonu.

Prva utakmica završila je 3:2 pobjedom Maccabija u Tel Avivu. Dva gola za izraelsku momčad zabio je Frantzdy Pierrot, a treći je dodao Tjaronn Chery. Strijelci za Crvenu Zvezdu bili su Aleksandar Pešić i Guelor Kanga.

Zvezda je imala sigurno vodstvo od 2:0 preko Pešića i Ivanića, ali je onda golman Milan Borjan lošom reakcijom nakon obranjenog penala dozvolio gostima iz Izraela da smanje zaostatak.

U drugom dijelu gledali smo utakmicu bez puno uzbuđenja, a onda je u 90. minuti Milan Pavkov loše reagirao nakon jednog ubačaja Izraelaca i matirao svog vratara neobranjivim autogol. Zvezda se tako oprostila od Lige prvaka na opći šok u Beogradu.

Nevjerojatan autogol pogledajte OVDJE

Češka Viktorija je u Plzenju svladala Qarabag s 2-1 i prošla dalje nakon 0-0 u Azerbejdžanu. Bivši igrač Hajduka Filip Ozobić je u 38. minuti doveo goste u vodstvo, ali je češki prvak u nastavku pogocima Kopiča (58) i Klimenta (73) uspio preokrenuti.

Ždrijeb grupne faze Lige prvaka održava se u četvrtak u Istanbulu od 18 sati.