Prije godinu dana počela je rekonstrukcija, širenje i ispravljanje krivina nekoliko kilometara seoske ceste kroz živopisno selo Mušaluk, što je većim dijelom i odrađeno zahvaljujući Mjesnom odboru, stranci na vlasti u selu i gradskoj upravi. Doduše, radovi još traju, a inicijatori najavljuju i postavljanje asfalta te nastavak rekonstrukcije do križanja s cestom koja povezuje Klanac s Perušićem. Upravo nastavak radova izaziva reakcije nekolicine mještana koji braneći svoj posjed zahtijevaju uklanjanje navezene zemlje koja je, kažu, bezobzirno iskipana kao Bechtelov višak na stoljetni bunar, koji je to, kako tako, trpio do prvih kiša.
- Neugodno sam se iznenadio kad sam jednog jutra prije mjesec dana ugledao iskipanu zemlju koju su dovezli pod okriljem mraka tik uz rodnu kuću u kojoj mi živi 83-godišnja majka Manda, brat Karlo i supruga mu Zlata s petero malodobne djece. Kako se počelo pričati da iza svega stoji gospodin Ivica Puškarić, koji u selu vuče sve poteze, zamolio sam ga da raščiste bar prilazni put s ceste do bunara, što je i obećao, ali je sve ostalo na obećanju. Nakon nekoliko dana ponovo sam zamolio isto i dobio gotovo istovjetan slatkorječiv odgovor, te sam se zapitao: pa rade li to od mene budalu?! Obratio sam se policiji u Gospiću uz jamstvo da će istog dana to riješiti, da bi za nekoliko dana nakon mog drugog dolaska izrazili čuđenje "pa kako da to nije riješeno" - priča nam za obilaska spornog područja Ante Šimatović, Gospićanin iz Mušaluka.
- Uvidjevši da me šetaju, problem sam u gradskom Odjelu iznio gospodinu Tomislavu Rukavini, a potom i u Županiji gospodinu Mudrovčiću iz Odjela za urbanizam, graditeljstvo i zaštitu okoliša, no svi oni kao da zatvaraju oči. Kako od toga nije bilo ništa, tražio sam mjerodavne u Ministarstvu zaštite okoliša, koji su obećali poslati inspektora, a mene uputili da tužim sudu. U međuvremenu nasip se počeo obrušavati jer nisu sagradili kameni podzid, a Bechtelu ili njegovim kooperantima strašno se žurilo otarasiti se zemlje za koju i slijepac može kazati da je s trase kraj Široke Kule - zaključuje Šimatović.
Šimatović dodaje kako je upitna i kvaliteta vode iz bunara na koji je spojeno nekoliko hidrofora, koje su vlasnici već nosili na servis zbog prodiranja zemljanog blata u motor, ali i prijateljstvo s ljudima koji iza svega stoje, a uopće nisu o tome razmišljali.
Željko Mataija