Nakon što su mirovinski fondovi na Zagrebačkoj burzi kupili dodatnih 30-ak tisuća dionica Ine, postalo je jasno kako se mađarski MOL bez mirovinaca neće domoći većinskoga paketa dionica hrvatske naftne industrije iako je 2. prosinca dao vrlo atraktivnu ponudu od 2800 kuna po dionici. Stigla je, podsjetimo, reakcija mirovinskih fondova koji su na burzi počeli kupovati Inine dionice po 2830 kuna.
Agresivna kupnja
Iako postoje ozbiljne sumnje da su mirovinski fondovi kartelski odgovorili na poziv iz Vlade da joj pomognu spriječiti MOL u osvajanju većinskog udjela, iz kruga bliskog mirovinskim fondovima doznajemo da su fondovi navodno planirali agresivnu kupnju Ininih dionica prije nego što je MOL izišao sa svojom ponudom.
Navodno su čak o toj svojoj namjeri informirali Vladu, ali nisu od nje dobili nikakvu povratnu informaciju sve do trenutka poslije MOL-ove ponude, a kada su poručili kako akciju mirovinskih fondova ocjenjuju neproblematičnom.
Navodno je Vlada o možebitnoj kupnji dionica Ine razgovarala i s Adrisom, ali Adris bez odgovarajućih ustupaka nije zagrizao jer bi u najboljem slučaju mogao steći tek dodatnih 19 posto dionica Ine. To bi značilo da bi bez dodatne diversifikacije za manjinski udio potrošio sve do zadnje lipe.
Nisu trajno rješenje
Bilo kako bilo, danas je posve sigurno da Vlada u napetim pregovorima oko plinskog biznisa s MOL-om (koji zapravo određuju moguću cijenu dionica Ine) ne mogu računati s mirovinskim fondovima kao trajnim rješenjem. Mirovinci nemaju kapaciteta za preuzimanje dodatnog paketa dionica Ine niti navodno ne žele na taj način kontrolirati situaciju te će navodno nakon nekog vremena biti spremni MOL-u prodati dionice i po 2800 kuna ako će tako minimalizirati moguće štete.
Iako iz mirovinskih fondova šalju signale kako nisu činili ništa nedopušteno jer se nisu koordinirali s Vladom, informaciju da su o svojim namjerama izvijestili predstavnike Vlade prije MOL-ove ponude nisu nam potvrđene. U osjetljivoj su pravnoj situaciji.
Bez mirovinskih fondova MOL ne može do 51% Ine
Zagrepčanka mora platiti trošak liječenja u Hrvatskoj jer je imala prebivalište u Njemačkoj
Sutkinja nije posebno cijenila to što tuženica tvrdi da u spornom razdoblju nije živjela u Njemačkoj niti je tamo bila osigurana, jer je D. D. u tijeku postupka u cijelosti izmijenila tvrdnje o tim okolnostima "a što ukazuje na to da su prigovori tuženice isključivo usmjereni izbjegavanju građanskopravne odgovornosti"
Suprug Blanke Vlašić u društvu ove plavuše bio je na večeri nakon svog rođendana
Mnogi su primijetili kako u rođendanskom tjednu Ruben Van Gutch nije objavio fotografiju sa suprugom Blankom Vlašić, ali je zato ovih dana objavio na Instagram storyju kako je uživao u večeri u jednom belgijskom restoranu u kojem mu je društvo radila Charlotte von Looy
Brutalna stvarnost prisilne mobilizacije u Ukrajini, časnik otkrio: 'Prije smo im čak dopuštali da spakiraju stvari'
Mnoge obitelji očajnički traže svoje najmilije koji nestaju nakon što ih TCC privede. Na društvenim mrežama šire se priče o muškarcima koji su već za nekoliko dana poslani na front.
Stigli rezultati velike ankete Večernjeg lista: Pogledajte kako se hrvatski građani pripremaju za mirovinu
Pravovremeno ulaganje u financijsku budućnost ključno je za osiguranje dugoročne stabilnosti i kvalitete života, osobito u mirovini. Ulaganjem i štednjom u ranoj fazi života omogućuje se dugoročan rast kapitala, iskorištavanje složene kamate te stjecanje financijske neovisnosti. No, kako hrvatski građani gledaju na svoju financijsku budućnost?
Europa se drastično okreće energetskom rješenju koji može predstaviti izazov manjim tržištima
Kako bi se zadovoljile sve veće energetske potrebe, očekuje se da će LNG igrati ključnu ulogu u prijelazu na čistiju energiju, posebno u Europi.
Ponovno velika igra politike.Netko u njihovu korist odrađuje ono što oni nisu odradili davnih dana ,kad je dionica manje vrijedila. Država ponovo radi gaf ,čeka se reakcija iz europe!