Danijel Horvat (31) te je večeri bio mrtav pijan. Imao je, pokazat će se kasnije, najmanje 2,14 promila alkohola u krvi. Sjeo je u automobil, k tomu još neregistriran, dobrano nagazio papučicu gasa i zaputio se iz Bilja u Osijek. Vozačku dozvolu nije imao. U zavoj kod dravskog mosta na ulazu u grad uletio je s čak 104 kilometra na sat.
Vraćao se s posla
Sumanuto vozeći prešao je u suprotni kolnički trak i naletio ravno na Luku Grgića (48) koji se mopedom vraćao s posla i bio nadomak doma. Luka je preminuo 15-ak minuta kasnije u bolnici, 8. veljače 2007. u 21.30. Danijel Horvat danas je na Županijskom sudu u Osijeku osuđen na četiri i pol godine zatvora. Na izricanju presude nije se pojavio. Bilo je to, pak, ponovljeno suđenje. Prva je presuda ukinuta jer Horvat, inače Rom, na suđenju nije imao prevoditelja za romski jezik, nego je taj posao odradila njegova supruga.
– Nadam se da je konačno sve gotovo, nakon pet godina! Mama nije mogla doći na presudu, preteško je ovo za nju, za sve nas – prozborila je na sudskom hodniku Lukina kći Maja (24). Obitelj od kobnog dana nema mira, a novi šok doživjeli su ljetos kada su na novinskim naslovnicama ugledali Horvatove sinove.
“Šalabahter” na dlanu
Dječaci u dobi od samo 10 i 11 godina ukrali su ključeve majčine Opel Zafire dok je ona spavala i odvezli se u osječki McDonald’s na sladoled. Kasnije su se još malo “prođirali” gradom. Policija ih je uhvatila jer nisu imali upaljena svjetla.
– Bili smo u šoku! Što bi bilo da su i oni, ne daj Bože, nekoga ozlijedili ili čak i usmrtili?! – kazala je tada Maja.
Danijel Horvat liječio se već zbog alkohola i droge. Na sudu je kazao da nije kriv kako ga se tereti, ali bi volio da te večeri nije sjeo u automobil. Za sve je krivio oca s kojim se kobne večeri posvadio, a ovaj ga je čak i udario. Nervozan, popio je nekoliko čašica rakije i tablete za smirenje.
– Ne sjećam se ničega. Samo sam sjeo u auto i vozio se. Kada sam došao blizu zavoja, nije se moglo kočiti, više sam puta pumpao i odjedanput me nešto prevuklo na lijevu stranu – kazao je u obrani. Njegova je supruga, naime, tvrdila da vozilo dva dana prije nije prošlo tehnički pregled jer su kočnice navodno neispravne.
– Noć ranije došao je s puta iz Francuske pa mu nisam stigla reći da su kočnice neispravne – tvrdila je supruga Jasminka Radulović. Dok je govorila, optužba je primijetila da ima neki tekst ispisan na dlanu. No objasnila je kako je to ime lijeka koji njezin suprug pije. Sud nije povjerovao u priču o tabletama, neispravnim kočnicama, kao ni u put u Francusku.
Branila supruga: Nije znao da kočnice na autu nisu ispravne
Ova brigada je trebala promijeniti rat, a postali su simbol vojnog debakla: 'Oni su žrtve PR projekta Zelenskog'
Ukrajinska 155. oklopna brigada trebala je predstavljati vrhunac zapadne obuke i reforme ukrajinskih borbenih jedinica. No, stvarnost se pokazala suprotnom: od osnutka u proljeće/ljeto 2024., brigada je postala sinonim za kaos, piše njemački list Welt.
Koga ljubi Zrinka Ljutić? Skijaška zvijezda svoju sreću ne skriva
Zrinka je osvojila utrku slaloma te drugi vikend zaredom pobijedila u Svjetskom skijaškom kupu. Uspjeh je to kojim je privukla puno pozornosti na sebe, a vrlo brzo su se mnogi zapitali i krenuli tražiti više informacija o našoj skijašici.
Gdje je danas Oliver Mlakar? Živi na selu, a radi i u 90. godini
Za sebe kaže kako nije klasičan penzioner jer nije 'zasjeo' uz televiziju i telenovele. Obavezno gleda Dnevnik i povremeno sportske prijenose, a projekte na kojima radi pomno bira.
Je li ovakva ambalaža put prema čišćoj budućnosti?
U svijetu koji se suočava s rastućim izazovima klimatskih promjena, briga o okolišu postala je ne samo odgovornost nego i ključni imperativ za tvrtke.
Stakleni stropovi i ljepljivi podovi: kako nevidljive prepreke koče napredak žena
Metafore poput "staklenog stropa", "ljepljivog poda" i "potrgane prečke" već su dugo prisutne u jeziku kada se govori o rodnoj neravnopravnosti u poslovnim strukturama.
4,5 godina za umorstvo? Ovo nije normalna država. A sinovi mu postali \"medijske zvijezde\" u međuvremenu... Za ovo je trebao dobiti barem 15 godina.