rijeka

Brodogradilištu 3. Maj blokiran račun

Foto: Goran Kovačić/Pixsell
Brodogradilištu 3. Maj blokiran račun
18.08.2018.
u 10:08
- Štoviše, sa svim smo vjerovnicima dogovorili modele namirenja obveza. Nažalost, prije kratkog vremena račun društva je blokiran
Pogledaj originalni članak

Brodogradilištu 3. maj u petak je blokiran račun, navedeno je u odgovoru na upit Zagrebačke burze iz riječkog škvera, a Uprava je poručila i da će se programom restrukturiranja Uljanik brodogradilišta stvoriti pretpostavke za intenziviranje ukupnih poslovno proizvodnih aktivnosti Uljanik grupe, što uključuje i 3. maj.

„Činjenica je da je poslovanje 3. Maj Brodogradilišta otežano radi ukupne situacije te dijelom u svezi problematike Uljanik grupe. Programom restrukturiranja Uljanik brodogradilišta stvorit će se pretpostavke za intenziviranje ukupnih poslovno proizvodnih aktivnosti Uljanik grupe, što uključuje i 3. Maj”, poručili su iz riječkog brodogradilišta odgovarajući na upit Zagrebačke burze za komentarom pisanja pojedinih medija o njegovom poslovanju.

Iz tog brodogradilišta u petak poslijepodne naveli su i da u trenutku objave članka u Poslovnom dnevniku račun društva nije bio blokiran.

„Štoviše, sa svim smo vjerovnicima dogovorili modele namirenja obveza. Nažalost, prije kratkog vremena račun društva je blokiran. Društvo ulaže napore da se račun deblokira u što kraćem roku”, kaže se u obavijesti na burzi.

Koordinacija Sindikata metalaca Hrvatske – Industrijskog sindikata u Brodogradilištu 3. maj u četvrtak je, zbog neisplate plaće za srpanj, predala zahtjev za pokretanje procesa mirenja u sporu s poslodavcem.

Naglasili su da će se Sindikat metalaca u 3. Maju pridržavati zakonom određene procedure oko rješenja problema te u dobroj vjeri voditi proces mirenja.

Prema podacima iz sindikata, plaće u 3. Maju isplaćuju se do 15. u mjesecu, za oko 1320 radnika.

Brodogradilište 3. maj zabilježilo je u prvih šest mjeseci ove godine ukupne prihode od 109,5 milijuna kuna, što je oko 80 posto manje nego u istom lanjskom razdoblju, dok je gubitak te tvrtke, članice Uljanik Grupe, dosegnuo 151 milijun kuna.

U istom lanjskom razdoblju to riječko brodogradilište poslovalo je s dobiti od 1,7 milijuna kuna. Kratkoročne obveze tog društva u prvom su polugodištu dosegnule gotovo 303 milijuna kuna, dok su u istom lanjskom razdoblju iznosile 248 milijuna kuna.

I u Uljanik Grupi  kasni isplata plaća, pa sindikati traže hitnu isplatu najavljujući u suprotnom industrijske akcije. Svakoga mjeseca treba osigurati 51 milijun kuna da bi se mogle isplatiti plaće radnicima Uljanika i 3. maja.

Uljanik Grupa prvo je ovogodišnje polugodište završila s gubitkom od 364,8 milijuna kuna, što je povećanje za otprilike tri puta u odnosu na isto razdoblje lani kada je iznosio 113,3 milijuna kuna.

U toj grupi je 4.241 zaposlenik. U sklopu te grupe je i 3. maja, u kojem Uljanik d.d. ima 88,27 posto temeljnog kapitala.

U srpnju je plan restrukturiranja Uljanika poslan Europskoj komisiji te da se čeka odgovor Komisije glede analize samog programa restrukturiranja.

>> Pogledajte u kakvom su stanju zagrebački mostovi

JAMES GANDOLFINI

Bivša supruga je pomahnitala nakon razvoda! Nabrajala starlete s kojima ju je varao i seksualne devijacije u kojima je uživao

Sit javnog pranja prljava obiteljskog rublja, Gandolfini je samo kratko komentirao da u njenim navodima nema istine te da su braku presudili psihički problemi s kojima se odbijala suočiti. Ljubavnu sreću pronašao je u zagrljaju bivše manekenke Deborah Lin. Vjenčali su se u ljeto 2008. u njezinu rodnom Honoluluu, a kum im je bio glumčev sin. Nakon što su postali ponosni roditelji djevojčice Liliane Ruth, činilo se kako su se Gandolfiniju sve kockice posložile. Sudbina je, međutim, za njega imala drukčiji plan.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 10

I1
ing-12345
08:10 19.08.2018.

Brodogradilišta u Hrvatskoj nikada nisu poslovala sa dobitkom tj. već 75 godina. Oni jednostavno ne znaju napraviti brod sa dobiti pa zbog toga trebaju otići u stečaj.

Avatar rubinet
rubinet
14:08 18.08.2018.

Nema tu sreće i prosperiteta dokle god se brodogradilište ne nazove hrvatskim imenom" 3.svibanjsko "

I1
ing-12345
08:10 19.08.2018.

Brodogradilišta u Hrvatskoj nikada nisu poslovala sa dobitkom tj. već 75 godina. Oni jednostavno ne znaju napraviti brod sa dobiti pa zbog toga trebaju otići u stečaj.