- Taj most bih nazvao "na Pelješcu ćuprija", kad se zna koliko smo puta mi u Hrvatskoj svečano polagali kamen temeljac i započinjali iznova radove. Naravno da sam iznenađen jer se o tom mostu još naveliko priča i kod vas i kod nas, a pogotovo što su otvorena pitanja, pa eto i pitanje pelješkoga mosta, između naše dvije zemlje minorna i dobra ih diplomacija, uz jasnu podršku vlada, može u kratkome roku eliminirati - kazao je akademik Davorin Rudolf bosanskohercegovačkom Oslobođenju.
''Kompliciramo život''
Ugledni stručnjak za međunarodno pravo i sveučilišni profesor, član Savjeta predsjednika Republike Hrvatske za vanjsku politiku, svojevremeno ministar pomorstva i ministar vanjskih poslova Hrvatske, te dugogodišnji hrvatski veleposlanik u Italiji govori za Oslobođenje o ratifikaciji Sporazuma o granici Tuđman - Izetbegović iz 1999. osvrnuo se i na najbolje rješenje u prometnom povezivanju dubrovačkog područja s ostatkom zemlje.
- Zaboga, pelješki most se već počeo graditi. Obavljena su iscrpna istraživanja, načinjena je kompletna dokumentacija. I sad mi izmišljamo nove varijante, podmorski tunel, brzu cestu, koridor, prijevoz trajektima, nekakav distrikt Neum! Sve nanovo. Kompliciramo život. Šlamperaj! Koridor kroz područje BiH, s obzirom na šengenske uvjete koji zalaze u državni suverenitet, teško bi prihvatile Vlada i Skupština BiH.
''Ratifikacija Sporazuma o granici Tuđman - Izetbegović iz 1999.''
- Aktualna hrvatska Vlada bi željela ratificirati ugovor Tuđman - Izetbegović o razgraničenju iz 1999. Na iznenađenje svih hrvatskih stručnjaka naš predsjednik Vlade je javno izjavio da je taj ugovor dobar. A nije dobar. Valjalo bi prije razriješiti dvojbe u Malostonskome zaljevu i na Uni, jer ugovor o granici mora biti maksimalno pravedan za obje strane. Ako povučete granicu u prilog jednoj državi, takva granica će biti trajno vrelo trvenja - napominje Rudolf.