Po prvi put u povijesti HTV-ova Dnevnika gledatelji te središnje informativne emisije morali su čak punih 13 minuta čekati da bi čuli i vidjeli vijesti dana. Dogodilo se to večeras. Naime, nakon uvodne špice emisije kamere u studiju Dnevnika pokazale su urednicu i voditeljicu Mirjanu Posavac koja je počela govoriti, no ništa se nije moglo čuti jer tona nije bilo. Počeo se čak prikazivati i prvi, očito najavljeni, prilog o posljedicama požara, ali se sve i dalje odvijalo u tišini.
Za kojih tri-četiri minute nestalo je i slike te se na ekranu pojavio samo znak HRT-a koji je ekran Prvog programa HTV-a prekrivao sve do 19.13. Istodobno, na Drugom programu HTV-a mogao se gledati i slušati prijenos meča iz Umaga, na Trećem programu mogla se gledati i slušati arhivska snimka koncerta Berlinske filharmonije u Osaki kojim je dirigirao Herbert von Karajan, dok se na Četvrtom programu (koji također prenosi Dnevnik) u jednoj polovici ekrana mogao vidjeti također znak HRT-a, dok je u drugom dijelu ekrana bila vidljiva prevoditeljica na znakovni jezik koja je mirno stajala sklopljenih ruku.
I onda nakon 13 minuta slika se na Prvom programu ponovno pojavila. Voditeljica Posavac je započela najavu i ispriku, pa zastala usred rečenice na dvije-tri sekunde, da bi opet krenula s najavom pritom kratko objasnivši što se dogodilo i zašto se sad javlja iz drugog studija.
- Poštovani gledatelji, dobra večer još jednom. Ovaj put javljamo se iz drugog studija. To su te male situacije koje se mogu dogoditi u emisijama uživo. Ovaj put dogodila se teška havarija u našoj tehnici zbog čega ponovno počinjemo s Dnevnikom i prvim prilogom - pojasnila je Posavac i odvodila zatim Dnevnik do kraja, uz sliku i ton.
Vrlo brzo iz HRT-ove Službe za odnose s javnošću stigla je i službena isprika koja glasi:
- HRT upućuje ispriku gledateljima zbog prekida u emitiranju večerašnjega središnjeg Dnevnika HTV-a. Zahvaljujući brzoj reakciji mjerodavnih službi te uredničke i tehničke ekipe emisija je u svega nekoliko minuta u cijelosti premještena u studio dnevnih informativnih emisija Četvrtoga programa HTV-a iz kojega je uspješno nastavljeno njezino emitiranje. HRT ovom prigodom zahvaljuje svim gledateljima na razumijevanju te svojim zaposlenicima na brzoj reakciji zahvaljujući kojoj je u veoma kratkome roku omogućeno premještanje emisije i njezino daljnje nesmetano emitiranje.
No, kako smo neslužbeno doznali iz razgovora s nekoliko zaposlenika HRT-a, za to što je cijela režija Dnevnika večeras u 19 sati stala i emisiju ostavila bez tona, a onda i bez slike, krivac je lošija, jeftinija studijska oprema kupljena od tri različita proizvođača prije tri godine u vrijeme glavnoravnateljskog mandata Gorana Radmana. Iako su se, doznajemo, HRT-ovi znalci odmah tada suprotstavljali takvoj odluci, upozoravajući glavnog ravnatelja na moguće posljedice takve nabave, ona se objašnjavala uštedom. A onda se ta sporna nova oprema kupljena prije tri godine u studio Dnevnika postavila početkom ovog mjeseca, i eto, nije izdržala raditi ni punih mjesec dana. A kada se to već dogodilo, HRT-ovci su spašavajući večerašnji Dnevnik u šest-sedam minuta uspjeli cijelu režiju emisije preseliti kat više u studio dnevnik informativnih emisija HTV4.
Premda se ovako nešto Dnevniku dogodilo prvi put, još je jednom ta emisija imala malu nedaću na svom početku. U vrijeme kada je Goran Milić vodio iznimno gledane nedjeljne Dnevnike jedne se nedjeljne večeri dogodilo da je Dnevnik ipak malo kasnio, no tada se radilo o kašnjenju od samo tri-četiri sekunde.
Tehnika je zakazala, i to ona za koju HRT tvrdi da je najnaprednija u Europi. Barem su tako izreklamirali novi studio iz kojega se emitira Dnevnik. Od te tehnike gledatelji ionako nemaju puno koristi, neka si djelatnici HRT-a ili naši političari pogledaju Dnevnik SLO1 televizije i kvalitetu slike iz studija te televizije. HD slika a naša SD, koju na zapadu više ionako govoto nitko ne emitira. Slika slovenske televizije je zato neusporedivo bolja, što je za HRT nedosižan san. A od prije godine emitira i razne interaktivne sadržaje uz sliku a mi smo ostali samo na teletekstu od prije 20 godina koji i sam polako odlazi u prošlost. Slovenci emitiraju digitalni radio (DAB+), neusporedivo bolje kvalitete zvuka od UKV (FM) a naši tek trazmišljaju a instruktažu im daju Slovenci. Da ne spomenem da je slovenska televizija puno siromašnija od hrvatske već i zbog manjega broja gledatelja-pretplatnika. Samo kod nas sav novac "požderu" zaposleni kadrovi koji nisu raspoređeni niti da rade, već samo da primaju plaću, i to jako, jako visoku. A ima ih 3.300. Upravo o tome je govorio i upravo smijenjeni Nadzorni odbor HRT, i zbog i te istine je razriješen.