Laž je da je PGS bio predlagatelj Zakona o brdsko-planinskom području 2002. godine, reagirao je danas Erik Fabijanić na nedavne tvrdnje PGS-a, odnosno predsjednika Daria Vasilića. Ljutiti zbog takvog svojatanja zakona koji je itekako pomogao Gorskom kotaru, potrudili su se potražiti zapisnike sa saborske sjednice na kojoj je zakon donesen.
- U zapisniku Hrvatskog sabora u 4. sazivu stoji da je Dragutin Vrus govorio u ime predlagatelja, ne piše niti Dario Vasilić niti PGS. Nemam ništa protiv da se PGS brine o Gorskom kotaru, dapače, pozivam na konsenzus i zajedničko djelovanje za dobrobit Gorskog kotara, ali prestanimo se igrat. Kada neke ljude pogodi nesreća, u kadar ulijeće politika, kazao je Fabijanić u društvu Dragutina Vrusa i Vladimira Šepčića, zastupnika SDP-a 4. saziva Hrvatskog sabora.
Vrus je kazao kako je ideja o ovome zakonu zakonu krenula iz Društva Gorana do njegove konačne varijante, kada je u Saboru usvojen po hitnome postupku. Da Vrus nije bio uporan, toga zakona ne bi bilo, potvrdio je Šepčić, dodavši kako ostaje pitanje kako nesreću koja je zadesila Gorski kotar iskoristiti i ponuditi ono što tome kraju najviše nedostaje, a to su radna mjesta. - Da ono što raste u Gorskom kotaru bude iskorišteno i prerađeno, zaključio je Šepčić. O Gorskom kotaru treba raspravljati i dogovarati se, slažu se SDP-ovci. Upravo će se na sjednici Županijske skupštine 27. ožujka odlučivati o Deklaraciji o Gorskom kotaru koju su proteklog tjedna potpisali svi goranski gradonačelnici i načelnici.