Prazni prostori i neostvareni projekt HOC-a Bjelolasica, te uništeni restoran Sabljaci Ogulinu su nanijeli nemjerljivu štetu. Međutim, grad podno Kleka ipak živi svoju bajku. I to zahvaljujući Ivaninoj kući, koju je u nepunih mjesec dana već obišlo oko tri tisuće posjetitelja.
I brojka svakodnevno raste.
Domaći poduzetnici
Nakon probnog besplatnog obilaska, uveden je i cjenik prilagođen svim kategorijama. Tako se jedinstveni Ivanin svijet može razgledati svakodnevno od 11 do 18 sati po cijeni od 15 do 35 kuna, ovisno o dobnoj skupini, kao i uzimate li stručno vodstvo ili ne.
Dodatni sadržaji, poput čitanja bajki, pripovijedanja ili pak fotografija iz Čarobnog zrcala naplaćuju se pet i deset kuna. Iako je čarobna i jedinstvena, u Ogulinu su svjesni da će svoju prekrasnu kuću morati nadograđivati.
Stoga su već razgovarali s domaćim stanovnicima i ugostiteljima spremnim da se uključe u bajkovitu priču. Za sve koji dođu u Ogulin trebat će osigurati smještaj, hranu, dodatne sadržaje i aktivnosti, da bi se ovdje zadržali što duže. Posebno što se svakog lipnja održava i tradicionalna manifestacija Festival bajke, koji se sada sjajno uklapa u novoizgrađenu Kuću.
Sada treba sve to povezati, uključiti što veći broj lokalnih stanovnika, da milijunski projekt donese korist svima.
Suradnja s Berlinom
– Imamo staklare i druge obrtnike. Svi koji dođu mogu ih obići, doznati nešto o njihovoj povijesti i tradiciji, sudjelovati na radionicama. Dolaze nam roditelji s djecom, organizirane grupe, a imamo i puno novih najava škola, čiji nas učenici i nastavnici žele posjetiti za ljeto.
Za sve njih treba se dobro pripremiti i pružiti im zaokruženu priču. Veseli nas i suradnja s Berlinom. I dok smo ranije mi njih ‘vukli za rukav’ sada njih zanima ono što radimo u Ogulinu – zadovoljna je direktorica Turističkog ureda u Ogulinu Ankica Puškarić.
Otkada je Ogulin u Slavoniji?