Savez udruga osoba s invaliditetom Grada Siska, koji ne okuplja sve udruge s istog područja djelovanja, ima zaposlenike za čije se plaće iz gradskog proračuna godišnje izdvaja 646.000 kuna. No, kako se taj iznos raspoređuje i kome, u Savezu je tajna, a koliko radnika imaju – ne znaju ni sami.
Prosjek od 18.000 kuna?
Osim što na novinarske upite nisu željeli odgovoriti za koja zvanja i na kojim radnim mjestima primaju novac poreznih obveznika, dali su i različite odgovore o broju zaposlenih. Naime, 16. siječnja predsjednik Petar Margić izjasnio se kako imaju tri zaposlene osobe; tajnicu (VSS), administratora (SSS) i spremača (SSS), što nam je potvrdila i tajnica Vesna Gašparić. Prema tome, značilo bi da je prosječna bruto plaća u SUOI-u 18.000 kuna. Dovoljan je to razlog za nezadovoljstvo predsjednika pojedinih udruga, tim više jer je na snazi gradonačelnikova odluka o privremenoj obustavi izvršavanja pojedinih rashoda i izdataka, zbog čega mnogi ne primaju ni osnovna sredstva za rad. Budući da smo dobili nepotpune odgovore, ponovili smo upit, pri čemu je u roku od samo dva dana došlo do "misterioznog" udvostručenja radnika.
Napustili udruženje
– Za plaće šest zaposlenika, tri visoke i tri srednje stručne spreme, ukupno je odobren već poznati iznos, priopćuje Petar Margić. Naime, ističu kako se 646.000 kuna raspoređuje na tri radnika SOUI-a te njegovih članica; dva u Udruzi za pomoć osobama s mentalnom retardacijom te jednim u Udruzi osoba s invaliditetom distrofije, cerebralne i dječje paralize i osoba s ostalim tjelesnim invaliditetom. Tu je i Udruga civilnih invalida Drugog svjetskog rata, dok izvan Saveza djeluje aktivna Udruga slijepih te ona najbrojnija od svih – Udruga invalida rada, koja ih je napustila krajem prošle godine, smanjujući time dvostruko broj članova SOUI-a. Savez je sada sam sebi svrha. Dok ima stotine tisuća kuna, drugima su primanja obustavljena, žale se bivše članice.
mene više zanima koliko zaposlenih ima poglavarstvo Siska i koliko im se izdvaja za plaće.....