podlegao virusu

Od koronavirusa preminuo direktor bolnice u Wuhanu

Foto: Reuters/PIXSELL
Koronavirus u Kini
Foto: REUTERS
koronavirus u Kini
Foto: REUTERS
koronavirus u Kini
Foto: REUTERS
koronavirus u Kini
18.02.2020.
u 06:59
Liu Zhiming, direktor bolnice Wuhan Wuchang, umro je u 10,30 sati ujutro po lokalnom vremenu, a ranije ovog mjeseca, milijuni u Kini oplakivali su smrt Li Wenlianga, liječnika koji je prethodno bio ukoren zbog izdavanja ranog upozorenja o koronavirusu
Pogledaj originalni članak

Šef vodeće bolnice u kineskom gradu Wuhanu, epicentru epidemije koronavirusa, umro je u utorak od  bolesti prouzrokovane tim virusom, objavila je državna televizija, prenosi Reuters.

Liu Zhiming, direktor bolnice Wuhan Wuchang, umro je u 10,30 sati ujutro po lokalnom vremenu kao drugi istaknuti kineski liječnik koji je podlegao virusu.

Ranije ovog mjeseca, milijuni u Kini oplakivali su smrt Li Wenlianga, liječnika koji je prethodno bio ukoren zbog izdavanja ranog upozorenja o koronavirusu.

Desetine tisuća medicinskih radnika borilo se protiv širenja virusa za koji se vjeruje da je prvi put pojavio na tržnici morske hrane u Wuhanu, glavnom gradu središnje provincije Hubei.

Kao i u slučaju Lijeve smrti, na kineskom internetu u ponedjeljak navečer vladala je zbrka u vezi Liuova stanja.

U ponedjeljak navečer komunistički propagandni odjel Komisije za zdravstvo provincije Hubei na društvenim mrežama objavio je da je Liu umro. Ali, u sljedećoj objavi je pisalo da je živ.

Naknadno nisu objavili nijednu poruku otkad je državna televizija u utorak ujutro objavila Liuovu smrt.

Inače, broj smrtnih slučajeva od epidemije koronavirusa u kontinentalnoj Kini porastao je na 1868 od kraja ponedjeljka, što je više za 98 u odnosu na prethodni dan, objavila je u utorak Nacionalna zdravstvena komisija.

U središnjoj provinciji Hubei, epicentru epidemije, zabilježena su 93 smrtna slučaja, dok su u glavnom gradu provincije Wuhanu umrle 72 osobe.

Diljem kontinentalne Kine u ponedjeljak je bilo 1.886 novih potvrđenih infekcija, čime se ukupan broj zaraženih popeo na 72.436, prenosi Reuters.

Kineske zdravstvene vlasti zatražile su u ponedjeljak od osoba koje su preboljele koronavirus da daju krv kako bi izvukli plazmu za liječenje oboljelih koji su u teškom stanju, javlja AFP. Plazma bivših pacijenata koji su bili zaraženi koronavirusom sadrži antitijela koja bi mogla omogućiti smanjenje virusnog opterećenja teško oboljelih, rekao je na konferenciji za novinare dužnosnik Nacionalnog zdravstvenog povjerenstva.

Ključne riječi
Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

Avatar __MAX__
__MAX__
07:15 18.02.2020.

Brojke nisu tocne o umrlima. Ponestalo je vreca za mrtvace a i maski. Mislim da Kinezi lazu o pravim brojkama jer nitko nece stavti u karantenu desetke milijuna ljudi da je smrtnost 2%.