Unatoč protivljenju zapovjednika obrane Vukovara, većine vukovarskih branitelja i građana, šator iz Savske 66 dovezen je u vukovarsku vojarnu. Pripadnici HV-a su ga sastavili u dvorištu i postavili na malonogometnom terenu u krugu nekadašnje vojarne.
Šator je zaključan ali su na njemu izvješene sve poruke koje je imo i tijekom prosvjeda u Savskoj 66. Ravnatelj Javne ustanove Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar Zoran Šangut jučer je na ovu temu rekao kako će o postavljanju konačnu odluku donijeti upravno vijeće ustanove. Podsjećamo i da je zapovjednik obrane Vukovara Branko Borković u Večernjem listu izrazio nezadovoljstvo dopremanjem šatora u Vukovar ističući kako je to omalovažavanje i silovanje žrtve Vukovara. U Vukovaru se danas ne može čuti pozitivna riječ o postavljenom šatoru za koji se svi pitaju kakve on uopće ima veze s Vukovarom i Domovinskim ratom. Građani gotovo u glas kažu kako Vukovaru treba pomoći u realizaciji projekata i kod otvaranja radnih mjesta a ne na ovakav način.
Interesantno je i kako niti gradonačelnik Vukovara Ivan Penava nije imao informacije o dopremanju i postavljanju šatora u Vukovaru. I njega i ostale zaposlenike gradske uprave iznenadila je vijest o postavljenom šatoru u Vukovaru. U isto vrijeme čelnici prosvjeda u Savskoj 66. niti danas o ovoj temi nisu imali nikakvog komentara.
-Neću ništa komentirati o tome, rekao nam je Đuro Glogoški.
Građani zamjeraju i na načinu na kakav način je šator postavljen u Vukovaru. Naime, uz to što o njegovom dopremanju i postavljanju nitko nije bio upoznat šator je u krugu vojarne postavljen tijekom noći.
Mnoge je to podsjetilo i na način kako su postavljanje dvojezične ploče u vrijeme Vlade Zorana Milanovića.
Na žalost, nakon šatora i Crnoje nikada više hrvatski branitelji neće biti ozbiljno doživljavavani od strane večine hrvatskog naroda i građana koji članstvom ili interesno nisu vezani uz HDZ.