Ponuda na ribarnicama

Skuša i gavuni iz Španjolske, škarpina iz Maroka, gdje je domaća riba?

Skuša i gavuni iz Španjolske, škarpina iz Maroka, gdje je domaća riba?
14.05.2023.
u 13:42
"Ribe uglavnom nisu konačni nositelji tog parazita nego međustadij, i u tom stadiju parazit je invazivan i za ljude ako se riba konzumira u svježem stanju, odnosno ako se radi o aktivnim ličinkama 3. stupnja u njoj"

Ovaj sadržaj je dostupan samo za Premium korisnike Večernjeg lista.

Pretplatite se na sadržaj s potpisom.

NOVA FAZA SKUPLJEG HLADNORATOVLJA

Naoružavanje Europe i svijeta: Kako je oružje opet postalo najvažnija stvar na svijetu

Zadnjih nekoliko desetljeća mislilo se kako svijet mirno plovi prema općoj preobrazbi svih gospodarskih, društvenih, političkih i kulturnih životnih uvjeta i da se njegovoj sve većoj uzajamnosti i međuovisnosti ništa ne može prepriječiti niti je zaustaviti. Sada se svijet nalazi u novoj fazi grubljeg i kudikamo skupljeg hladnoratovlja, blokovske podjele šire su nego prije te s većim brojem jakih globalnih igrača i konfrontiranih saveza no ikada dosad

Ključne riječi


Komentari 5

5S
505.scrtom
09:11 15.05.2023.

polovli talijani.

US
ustrajan
17:02 14.05.2023.

Izvozi se na farmama uzgojena riba. Hrana za tu ribu se uvozi. Nas istocni Jadran je pretezno vrlo bistro more u kome nema dovoljno planktona za masovni rast mlada. U moru u kome nema planktona nema niti puno ribe ali zato takovo more privlaci svojom bistrinom turiste.

FA
fakatjefakat
14:56 14.05.2023.

Hrvatska izvozi sedam puta više ribe nego što je uvozi. U proteklih 5 godina prosječna godišnja stopa rasta (registriranog) izvoza je cca 20% godišnje.