pismo iz australije

"Što ste učinili da zaštitite ljudska prava hrvatskih generala?"

Foto: Jadranka Jureško Kero
tomislav beram (1)
Foto: Jadranka Jureško Kero
tomislav beram (1)
Foto: Jadranka Jureško Kero
tomislav beram (1)
24.06.2012.
u 09:37
Tomislavu Beramu zasmetalo je što je London reagirao na zabranu održavanja gay pridea na splitskoj Rivi, a do sada nije učinio ništa za generale u Haagu
Pogledaj originalni članak

Tomislav Beram, dugogodišnji predsjednik međudruštvenog odbora hrvatske zajednice u australskoj državi New South Wales sa sjedištem u Sydneyu poslao je 12.lipnja službeni dopis britanskom ministru za ljudska prava Jeremyju Browneu s pitanjem što je učinio u obrani ljudskih prava hrvatskih generala u Haagu.

U pismu koje je poštanskim putem stiglo u London, Beram navodi kako je "primijetio da je ministar Browne kritizirao hrvatsku lokalnu samoupravu zbog zabrane održavanja gay parade na splitskoj Rivi. - Čestitam što ste prvak u ljudskim pravima - napisao je Beran ironično komentirajući da London odmah reagira kad su u pitanju prava istospolnih zajednica te traži od njih da budu isto tako brzi u reakcijama za zaštitu hrvatskog prava u oslobađanju vlastitog teritorija koji su početkom devedesetih godina okupirali srpski agresori.

"Godine 1990. hrvatski narod je s 94 posto pozitivnih odgovora glasovao za slobodnu i neovisnu državu. Međutim, srpski agresor nije prihvatio taj rezultat izbora i referenduma te su počeli bombardirati hrvatske gradove i sela u kojima je poginulo više tisuća nevinih ljudi. Danas su hrvatski generali u političkim zatvorima u Haagu Oni su samo branili svoju zemlju i svoj narod. Budući da ste pokazali zainteresiranost u obrani ljudskih prava u Hrvatskoj, možete li nas, molim vas, obavijestiti što ste do sada učinili za oslobađanje hrvatskih generala tako da se mogu vratiti svojim obiteljima i uživati svoja ljudska prava i svoju slobodu?"- napisao je Beram koji je rodno mjesto Poljica kod Zadra napustio 1960.godine, a od australskih vlasti je ordenima nagrađivan za rad u hrvatskoj zajednici i promicanju multikulturalizma.

Odgovor ministra Brownea još nije stigao do Sydneya.

SIGURNOST GRAĐEVINA

Hrvatski građevinski inženjer: Zgrade izgrađene u ovom razdoblju su najkritičnije. Gradile su se bez adekvatnih projektnih obrada

"Zabrinjavajuće je da do ovog urušavanja nije došlo uslijed elementarne nepogode kao što smo imali potrese u Zagrebu i Petrinji niti obilnih oborina kao što je bio slučaj u Valenciji, Jablanici u BiH ili u Bologni. Nije bilo niti velikih oborina, snijega, niti jakog utjecaja vjetra ili temperature, a nadstrešnica se ipak urušila i izazvala veliku tragediju."

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 21

OG
Oger
10:14 24.06.2012.

Ovaj tip voli mjesani kompot od krusaka i jabuka.

Avatar Meggi
Meggi
10:20 24.06.2012.

Ne može se London zauzimati za prava hrvatskih generala jer bi time pobijao vlastitu politiku koju vodi desetljećima protiv Irske. Dovoljno je pogledati film 'U ime oca' jer najbolje opisuje britansku politiku. Britanska i srpska politika su po tom pitanju iste pa je jedino što se može učiniti, dati im do znanja da smo svjesni što rade i kakvi su. Sve ostalo je borba s vjetrenjačama.

DO
doktorica
10:11 24.06.2012.

oni koji su branili svoj narod sada su sužnji,a oni koji su bili ratni profiteri nisu procesuirani.Sramota !