SIGURNOST GRAĐEVINA
Hrvatski građevinski inženjer: Zgrade izgrađene u ovom razdoblju su najkritičnije. Gradile su se bez adekvatnih projektnih obrada
"Zabrinjavajuće je da do ovog urušavanja nije došlo uslijed elementarne nepogode kao što smo imali potrese u Zagrebu i Petrinji niti obilnih oborina kao što je bio slučaj u Valenciji, Jablanici u BiH ili u Bologni. Nije bilo niti velikih oborina, snijega, niti jakog utjecaja vjetra ili temperature, a nadstrešnica se ipak urušila i izazvala veliku tragediju."
Komentara 11
Ogromna količina betona bez potpornih stupova... ne volim biti ispod takovih konstrukcija. Svaka čast statičarima ali sila teža je sila teža.
SK
U ono doba su muljali sa cementom a kod svakog posla se je dio cementa odvozio na privatna gradilišta.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Tu nije bila riječ o propisima (o kakvim crnim propisima pišete) nego je riječ o građevinskoj struci, materijalu, izvođaču radova i izdavaču dozvole za REKONSTRUKCIJU. Da nisu muljali možda bi stara nadstrešnica stajala još 60 godina. Ovako, SNS se ugradio, Kinez radio, a Mađar nadgledao 🧐 pa što bi moglo poći u krivo 🤔