'KORUPCIJSKA AFERA'

Tomašević pozvao institucije: Sumnjiva je povezanost između ministra Ćorića i projekta Krš-Pađene

Foto: Josip Regovic/PIXSELL
Zagreb: Koalicija zelenih i lijevih stranaka o postavljanju zastava "Hoda za život"
Foto: Patrik Macek/PIXSELL
Tomislav Tomašević
Foto: Tomislav Miletić/Pixsell
Tomislav Tomašević
Foto: Dalibor Urukalovic/PIXSELL
Tomislav Tomašević
Foto: Patrik Macek/PIXSELL
Tomislav Tomašević, Zagreb je naš
Foto: Luka Stanzl/PIXSELL
Zagreb: Politička platforma Možemo o ključnim problemima u obnovi Zagreba
02.06.2020.
u 12:05
Podsjetio je da je Europska komisija u svibnju ove godine upozorila Hrvatsku da krši Direktivu o staništima Europske unije, što je, ocijenio je, eksplicitno vezano za projekte vjetroelektrana u obalnom pojasu.
Pogledaj originalni članak

Nositelj liste u 1. izbornoj jedinici lijevo-zelene koalicije Tomislav Tomašević u utorak je pozvao institucije da istraže povezanost ministra zaštite okoliša i energetike Tomislava Ćorića s projektom Krš-Pađene zbog rješenja iz 2017. godine.

"Vrlo je sumnjivo da Ćorić, nakon 50 dana što je postao ministar, poništava rješenje prethodnog ministra, staro svega nekoliko mjeseci, u kojemu se za projekt vjetroelektrane Krš-Pađene nalagala glavna ocjena utjecaja na ekološku mrežu", ocijenio je Tomašević na konferenciji za medije ispred sjedišta HDZ-a. 

Poručio je da korupcijska afera oko izgradnje Vjetroelektrane Krš-Pađene pokazuje da HDZ zelenu ekonomiju vidi kao onu u kojoj "HDZ-ova klika profitira od prirodnih resursa", a da zaštitu okoliša vide kao reket i iznudu. 

Tomašević se osvrnuo na jučerašnju izjavu ministra Ćorića kada je ustvrdio da je ispravnost rješenja ministarstva iz 2017. godine potvrdili Upravni i Vrhovni sud. 

"Obrazloženje ministra da je to palo na Upravnom sudu, i da se potvrdilo njegovo rješenje je vrlo neuvjerljivo. Ovim putem pozivam sve nadležne institucije da istraže povezanost ministra Ćorića s ovim projektom, jer je vrlo sumnjivo da je jedna od prvih stvari koje je napravio kao ministar, bilo poništavanje rješenja koje je bilo staro svega 4 mjeseca", poručio je Tomašević.

Uspješni

Prvi hrvatski fintech širi poslovanje na tržišta EU: Našu aplikaciju koristi više od 100.000 ljudi, a integrirani smo s velikim hrvatskim kompanijama

Aircash ostvaruje 50 milijuna kuna mjesečnog prometa slanja novca i plaćanja, a kreću i s uslugom plaćanja računa skeniranjem barkoda koji se nalaze na računima, a ta je platforma lani na tržište pustila Aircash digitalni novčanik, kojim možete novac uplatiti karticom, ali i gotovinom, nadoplatiti ENC uređaje, platiti parking i platiti bon za mobitel…

Podsjetio je da je Europska komisija u svibnju ove godine upozorila Hrvatsku da krši Direktivu o staništima Europske unije, što je, ocijenio je, eksplicitno vezano za projekte vjetroelektrana u obalnom pojasu.

Predsjednik stranke OraH Zorislav Antun Petrović poručio je kako je korupcijski skandal oko vjetroelektrane Krš-Pađene pokazao koliko je kompletan sustav u Hrvatskoj neotporan na korupciju.

Ocijenio je i da je u ovom procesu, duboko kompromitirana i Hrvatska energetska regulatorna agencija.

"Minimum koji bi bio prihvatljiv da se sačuva vjerodostojnost te agencije i da se spriječi daljnji pad povjerenja u institucije je ostavka upravnog vijeća, na čelu s predsjednikom koji je očigledno pogodovao investitorima projekta Krš-Pađene", kazao je Petrović.

Danijela Dolenec (Možemo!) kazala je kako koalicija između te platforme te Nove ljevice, Radničke fronte, ORaHa, Zagreb je naš! i Za grad na parlamentarne izbore izlazi s jasnim programom što znači zeleno-lijeva vizija budućnosti Hrvatske. 

"Potrebno je da čitava gospodarska strategija u sebi ima zelene ciljeve. To je ono što nudimo u svom programu zelene industrijalizacije, gdje u prvi plan stavljamo dobrobit stanovništva, oslanjanje na lokalne resurse i jačanje lokalnih kapaciteta", poručila je.

NAJAVLJUJU POČETAK RADOVA

RS ne odustaje od zračne luke u Trebinju, a evo zašto je to jako loše za stanovništvo na jugu naše države

Bez obzira na to što dubrovački političari upozoravaju da BiH obvezuje Konvencija o procjeni utjecaja na okoliš preko državnih granica, tzv. ESPOO Konvencija, kao i Protokol o strateškoj procjeni okoliša uz Konvenciju o procjeni utjecaja na okoliš preko državnih granica, Dodik je nedavno izjavi da je specifičnost lokacije dala mogućnost i drugima da utječu na gradnju, ali da oni unatoč tome neće odustati od projekta

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 4

AN
antiekstremist
12:15 02.06.2020.

Zeleni aktivisti protiv vjetroelektrana ? Samo u HR !

Avatar Leftard_logic
Leftard_logic
12:16 02.06.2020.

Konjofaca samo njišti. Nema dana staža u realnom sektoru

12
12345SB
14:42 02.06.2020.

Kod nas se ne moze nista napraviti a da nije skandal!