Mediji u Srbiji javljaju kako nakon dvosatnog susreta srbijanskog predsjednika, premijera i prvog dopremijera, Nikolića, Dačića i Vučića s visokom izaslanicom EU Catherine Ashton koja je nakon Prištine posjetila danas i Beograd, nije jasno je li blizu dogovor Beograda i Prištine o zajednici srpskih općina. Predsjednik Srbije, Tomislav Nikolić je novinarima nakon sastanka izjavio kako im je Catherine Ashton prenijela dojmove o razgovorima koje je danas imala u Prištini, i, prema njihovu mišljenju, ona je umjereni optimist.
– Uvijek se nadam da možemo doći do rješenja, tako i sada kažem da sam optimist. Nikada nismo bili bliže sporazumu koji bi omogućio ljudima na Kosovu priliku da žive bolje, razvijaju se, da im djeca žive u miru i da Srbi žive u okviru zajednice u kojoj bi regulirali svoj život i ostali povezani sa Srbijom koja će im pomoći ako im život bude lošiji – neodređeno je rekao Nikolić dodajući kako se dijalog nastavlja 20. ožujka i najavio mogućnost pojave "non papera", dokumenta koji bi bio sastavljen temeljem mišljenja Beograda i Prištine.
No, srpski premijer Ivica Dačić je rekao kako je u ovom trenutku nije jednostavno odgovoriti na pitanje ima li u dijalogu napretka, budući da se Priština slaže s formiranjem zajednice srpskih općina, ali još nema dogovora o njenim nadležnostima jer drži da su općine te koje trebaju imati nadležnosti, a ne zajednica. – Dogovora nema, a neće ga ni biti dok se temeljito ne razmotre naši prijedlozi. Nije nam važno dobiti zajednicu srpskih općina zbog našeg inata, nego zato da to zaista bude način za prerastanje problema – objasnio je Dačić i opovrgnuo nagađanja da je u dijalogu s Prištinom bilo riječi o bilo kakvom sporazumu o normalizaciji odnosa i dodao kako su, prema njegovu mišljenju, ključna tri pitanja: što je zajednica srpskih općina, koje su njene nadležnosti i pitanja policije i pravosuđa.
– Ako se pronađe rješenje za ove tri teme koje bi bilo prihvatljivo za obje strane, možemo reći kako idemo korak dalje – zaključio je Dačić dodajući kako "u ovom trenutku nitko ne može reći hoće li biti dogovora ili neće".
U srbiYU je sa voždovima uvek sve "jasno" - dogovora i ima i nema, ovisno o sugovorniku i dnevnopolitičkim potrebama