- Nasilje roditelja nad učiteljima i učenika nad učiteljima je problem koji se ponavlja već nekoliko godina, ali se čini što vrijeme odmiče da je problem sve veći. U Hrvatskoj se o ovom pitanju mnogo govori a malo radi - upozorava Sindikat hrvatskih učitelja koji ističe da je još 2007. godine reagirao i od Ministarstva zahtijevao hitnu intervenciju i poduzimanje mjera kako bi se nasilje nad učiteljima u školama svelo na najmanju moguću mjeru.
- U Hrvatskoj je prepoznat mobbing (iako slabo) na radnom mjestu od strane kolega ili nadređenih, pa čak i podređenih suradnika , ali skoro pa se ne govori o nasilju tj. mobbingu od strane trećih lica, a u našim školama to su slučajevi mobbinga roditelja na učiteljima. Jasno je da će počinilac biti procesuiran od strane nadležnih organa , ali tada je šteta već počinjena i naš zadatak je ( cijele zajednice) prevenirati takve postupke. Prema navodima ministra Jovanovića provodi se od ove školske godine - kurikulum građanskog odgoja, u sklopu kojega se radi na suzbijanju nasilja u školama, kod kojega je naglasak na prevenciji. No, mi ne vidimo učinke kažu u Sindikatu te upozoravaju da \'\' učitelji kroz Kurikulum podučavaju djecu nenasilju a istovremeno ga trpe\'\'.
Stoga bi Sindikat hrvatskih učitelja za početak bio zadovoljan da MZOŠ problem prizna i prepozna, jer to je pola puta do rješenja problema , a zatim da sa Sindikatom hrvatskih učitelja ( čiju suradnju izbjegava) pokuša napraviti plan rješavanja ovog problema.
>>Jovanović: Napad na nastavnika jednak je napadu na policajca!
>>Bivši policajac istukao nastavnicu jer mu kći nije \'pala\' razred!