dobit će otpremnine

U stečajnom postupku otpušteno 220 radnika Dalmacijavina

Foto: Leonard Ninčević
U stečajnom postupku otpušteno 220 radnika Dalmacijavina
13.06.2012.
u 09:14
Stečajni upravitelj Mitrović otpustio je i većinu od desetak pomoćnika direktora. Zadržat će samo njih nekoliko kao voditelje svojih radnih jedinica, no oni više neće primati plaću od 11.000 kuna nego im je ona smanjena na 7000.
Pogledaj originalni članak

Uz 220 radnika Dalmacijavina stečajni upravitelj Perica Mitrović otpustio je i četiri direktora koja je zatekao u poduzeću – člana uprave, dvoje direktora proizvodnje i direktora prodaje. Slobodna Dalmacija piše da u petak istekao otkazni rok od 30 dana koji je počeo teći otvaranjem stečaja nad tvrtkom 10. svibnja. Tada su i radnicima uručene odluke o prestanku radnog odnosa.

– Sa 230 radnika sklopit ću nove ugovore o radu u stečaju zbog potrebe poslovanja. To su ugovori na određeno vrijeme i traju dok postoji potreba za radnicima, odnosno do zaključenja stečaja – objasnio je Mitrović te dodao da u ovom trenutku Dalmacijavino proizvodi Pipi, vina i jaka alkoholna pića. Ako se opseg proizvodnje poveća, stečajni upravitelj obećao je da će zaposliti još radnika.

Mitrović je otpustio i većinu od desetak pomoćnika direktora. Zadržat će samo njih nekoliko kao voditelje svojih radnih jedinica, no oni više neće primati plaću od 11.000 kuna nego im je ona smanjena na 7000. Istaknuto je i da će sva 452 radnika dobiti plaće za mjesec koji su odradili u stečaju, a to je iznos od oko tri milijuna kuna.

– Zadovoljni smo što ćemo svi imati mogućnost naplate svojih potraživanja – šest zaostalih plaća i otpremnine za svih 414 koji su bili stalno zaposleni. Stečajni upravitelj je priznao i ostala prava iz kolektivnog ugovora koje imaju branitelji i samohrane majke. S obzirom na to da će radnicima sve biti priznato, treba biti zadovoljan – komentirao je predsjednik Nezavisnog sindikata Dalmacijavina Lukica Bucat te dodao kako nisu korigirane plaće zaposlenika s najnižim primanjima. One su smanjene rukovodećim strukturama, no, kako kaže Bucat, to nije sporno jer se sa šest do sedam tisuća kuna mjesečno može živjeti.

Pogledajte na vecernji.hr

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.