Otišli ste na benzinsku postaju, natočili gorivo, a potom primijetili da kod sebe nemate novčanik. Situacija može biti vrlo neugodna, a Revija HAK provjerila je u Ini koja je procedura u tom slučaju.
– Zaboravljena kartica ili novac je neugodna situacija za svakog kupca. Iako takve situacije nisu svakodnevne, INA kao kompanija vodi računa o svojim kupcima te u takvim situacijama nastoji kroz dijalog s kupcem pronaći obostrano zadovoljavajuće rješenje kako bi račun bio podmiren, a kupac imao što manje neugodnosti - navode iz Korporativnih komunikacija i marketinga Ine.
S druge strane, postoje i oni koji napune gorivo te potom pobjegnu bez plaćanja. Iz Ine ističu kako na maloprodajnim mjestima posebnu pažnju posvećuju sigurnosti te kako, u slučaju kriminalne radnje, mogu brzo pokrenuti odgovarajuće postupke.
- Sustav videonadzora, uz ostale mjere tehničke i mehaničke zaštite, implementiran je na Ininim lokacijama s ciljem zaštite objekta, radnika i posjetitelja - navode.
- U slučaju bilo kakve kriminalne radnje ili potencijalne ugroze vrlo je lako utvrditi i brzo pokrenuti odgovarajuće postupke u suradnji s nadležnim institucijama te INA to i čini kada je to nužno. Također, skrećemo pažnju kupcima da ne nasjedaju na dezinformacije koje se posljednjih mjeseci povremeno šire u javnosti, a u kojima se tvrdi da je moguće ne platiti utočeno gorivo, već samo manju kaznu za neplaćanje računa, jer takve tvrdnje nisu istinite – dodaju.
VIDEO Nove cijene goriva
Ima zemalja u Europi u kojima se bez ikakvoga problema prethodno ubacuje kartica u uređaj za plaćanje (obično uz samu crpku za punjenje), a potom tvrtka prodavač derivata "rezervira" određen iznos na kartici. Nakon toga kupac puni svoj spremnik. Vrlo jednostavno i bez ikakvih naknadnih natezanja.