Ususret blagdanu Svih svetih brojni građani češće no inače posjećuju groblja na kojima počivaju njihovi najmiliji. Prilikom jednog takvog posjeta zagrebačkom Mirogoju jedna je obitelj ostala zatečena stanjem u kojemu su radnici komunalnih službi ostavili grob njihova dragog pokojnika.
– Svaki put kada se kosi živica oko grobova, ne počisti se gotovo ništa. Sve je ostavljeno starim bakicama da kupe i same nose u smeće, koje je nekad blizu, ali nekad i nije. Bilo da istrune od kiše ili se osuši na suncu, puno je posla i odvratno je, a da ne kažem sramotno da te jadne stare, većinom žene, nađu takvo nešto – komentirala je čitateljica Dnevnika koja je upozorila na taj problem.
Ona je istaknula i da se živica prije šišala nekoliko puta godišnje, a sada je nitko nije obrezao dulje od godinu dana, usprkos rastu cijena održavanja od čak 300 posto. Kaže da je granje razbacano po puteljcima i grobovima, pa je prilaz naročito otežan starijim osobama.
Problema je svjesno i vodstvo Mirogoja koje posljednjih dana zaprima sve više sličnih pritužbi. Navode da su i oni nezadovoljni stanjem te su odlučili uvesti radne subote kako bi dotjerali groblje uoči blagdana Svih svetih.
– Pokušavamo to sanirati u što skorije vrijeme, ali jednostavno nemamo dovoljno ljudi. Sve kapacitete usmjeravamo na uređenje groblja – rekla je Nika Zajec iz ureda direktora groblja.
GALERIJA Pogled iz zraka na groblje Mirogoj nakon nevremena u Zagrebu
Već netko vrijeme, obrezivanje, košenju te iskope prilikom ukopa ne obavljaju djelatnici GG već privatnici koje GG uzimaju u najam i priče o manjku djelatnika su čista laž s namjerom obmanjivanja građana i pranjem novca. Gradska groblja kao i Zagreb, zahvaljujući ekipi iz Možemo i Tomaševiću su nikad zapušteniji, što je istima i cilj jer u suprotnom ta nesposobna bagra bi zapošljavala ljude koji će raditi a, ne komunalne redara od kojih ionako nikakve koristi.