Ispred kvartovskog im je dućana lokacija za potpisivanje peticije.
Unatoč tome što Grad inzistira na uvođenju naplate parkiranja, stanovnici Šoljanove i Korajčeve uporni su u tome da spriječe aktivaciju automata koji su postavljeni u njihovu susjedstvu. Parkiranje se, kažu, u cijelom Španskom nigdje ne naplaćuje, pa zašto bi oni bili ti koji bi za sat ostavljanja automobila ispred svoje zgrade morali davati kunu i pol, koliko stoji na cjeniku za treću parkirnu zonu. Osim “fizičke”, pokrenuli su i online peticiju, koju je dosad potpisalo oko 150 ljudi, a kako objašnjavaju, potrebu za uvođenjem naplate parkiranja jednostavno ne vide.
Hoće li se, osim na zapadu grada, pobuniti i stanovnici na istoku metropole, vidjet će se za nekoliko dana jer od jučer se parkiranje naplaćuje i u Ulici Naselak na Sveticama. Za razliku od Španskog, gdje je uvedena treća zona, u Naselku je druga, pa oni koji u ulici ne žive, odjednom svoj automobil ondje mogu ostaviti maksimalno tri sata. Za sat parkiranja, pak, plaćaju se tri kune, a poštuju li uvedenu novost, kontrolirat će se radnim danima od sedam do 20 te subotom od sedam do 15 sati.
Tamo gdje su privatne kuće, svi imaju dvorišta i / ili garaže, pa neka se nutra parkiraju. U novogradnjama, uz kupnju stana, obvezno je i parkirno mjesto. Dakle, ostatak je sporan. A što; naplata, ali na parkingu s kamerama - nadzor. i one koji parkiraju na pješačkim nogostupima da dječja kolica ili invalidska, ili čovjek sa štakama, ne može proći osim ako ima krila - e njih strogo kazniti.