Zapruđe blues moment

U novozagrebačkom kvartu se svira blues, evo program

Foto: pixabay
U novozagrebačkom kvartu se svira blues, evo program
18.05.2024.
u 12:00
Glavni dio svečanosti bluesa održat će se od 20 do 23 sata ispred knjižnice Vjekoslava Majera gdje će blues svirati 30-ak glazbenika iz Zapruđa.
Pogledaj originalni članak

Nastupom 30-ak glazbenika, danas s početkom u 14 sati, u središtu novozagrebačkog naselja Zapruđe održava se prvo izdanje manifestacije “Zapruđe blues moment” koje okuplja zaljubljenike u afroameričku folk glazbu. Tijekom 60-ih godina prošlog stoljeća blues i rock glazba preplavile su Europu te prodrle i u novoizgrađeno naselje Zapruđe, a izvođenje bluesa zadržalo se sve do danas.
“Zapruđe blues moment” okuplja glazbenike iz Zapruđa, a cjelodnevna glazbena manifestacija posvećena je stanovnicima naselja i glazbenicima koji više nisu među nama.

POVEZANI ČLANCI:

Program počinje nastupom Vladimira Georgeva Bugija, prošlogodišnjeg pobjednika Croatian Blue Challengea. Potom slijedi duet Bok Blues koji je 2022. ušao u polufinale International Blues Challengea u američkom Memphisu, a godinu dana kasnije nastupio i na European Blues Challengeu u poljskom Chorzowu. Nakon nagrađivanih veterana bluesa, nastupa dvojac Dubravko Zlomislić i Vladimir Lulić. Glavni dio svečanosti bluesa održat će se od 20 do 23 sata ispred knjižnice Vjekoslava Majera gdje će blues svirati 30-ak glazbenika iz Zapruđa.

Pogledajte na vecernji.hr

Komentari 1

Avatar Stradun
Stradun
20:35 18.05.2024.

evo program