Zatvorena je izložba "Lica gladi", kojom su autorice Tanja Kocković Zaborski i Melanija Belaj željele dati tek uvid u duboku problematiku gladi, postaviti pitanja i otvoriti raspravu, a koja se mogla obići u Etnografskom muzeju.
– Jedan od ciljeva bio je i potaknuti na razmišljanje, ali i na akciju. Što može pojedinac, manja grupa ljudi, zajednica napraviti da gladi ne bude? Kako pomoći susjedu, prijatelju? U svijetu koji je već naviknuo na scene naših sugrađana koji traže hranu u kontejnerima, na ljude koji prose, na beskućnike ili u kojem se rijetko govori o poremećajima hranjenja autorice su smatrale da je potrebno angažiranim pristupom temi potaknuti posjetitelje na promišljanje, te vjerujemo da se u tome uspjelo – kažu iz Etnografskog muzeja.
VEZANI ČLANCI:
Autorice izložbe, muzejske pedagoginje, muzejska knjižničarka te stručnjaci Dnevne bolnice za poremećaj prehrane H(RANA) Klinike za psihijatriju Sveti Ivan osmislili su i projekt "RemekTijelo" koji je imao za cilj edukaciju i preveniranje poremećaja hranjenja za najosjetljiviju populaciju, adolescente.
VEZANI ČLANCI:
Stručnjaci Dnevne bolnice tako su održali osam radionica u Etnografskom muzeju za dvadesetak polaznika koji su postali ambasadori prevencije poremećaja hranjenja koji će stečena znanja dalje prenositi u školama. Na web stranici Etnografskog muzeja može se pogledati i virtualna izložba njihovih radova.
A svi oni koji nisu uspjeli pogledati izložbu „Lica gladi“ mogu doći u Pulu gdje će gostovati od 18. srpnja.
GALERIJA Izložba "Lica gladi" Tanje Kocković Zaborski i Melanije Belaj u Etnografskom muzeju