Udruga dobavljača Agrokora oko sebe je okupila širu frontu od dvjestotinjak tvrtki uključenih u proces nagodbe u koncernu, a poruke su na istom tragu kao i ranije. Ne pristaje se na model nagodbe kojeg je predložio izvanredni povjerenik Ante Ramljak, a novost je da dobavljači ne prihvaćaju ni plan podjele vjerovnika u pet skupina.
Nacrt nagodbe koji su predložili Alix Partners i Ramljak ne odgovara interesima dobavljača među kojima su velike hrvatske tvrtke, kažu nam izvori iz njihovih redova, jer podrazumijeva svako društvo zasebno plaća dug prema svojim dobavljačima. S obzirom na to da su domaće tvrtke uglavnom surađivale s Konzumom te da je potraživanja prema Konzumu najviše drže da bi se takvim planom najviše naštetilo njihovim interesima. Naime, otpisi potraživanja ovisili bi o odnosu imovine i obveza, koji je u slučaju Konzuma vrlo problematičan. Protive se dobavljači i prijedlog na koji su podijeljeni na skupine vjerovnika, tvrdeći da ne mogu biti u istoj skupini poput HBOR-a ili banke. Dobavljači su zbog toga podnijeli i prigovor Trgovačkom sudu u Zagrebu. Riječ je o dijelu potraživanja vezanima za financijske mjenice koja se tretira kao i ostala neosigurana financijska potraživanja.
Dobavljači su tražili posebni tretman za njihovih oko tri milijarde kuna potraživanja vezanih za mjenice pri čemu traže zaštitu u obliku maksimalnog otpisa potraživanja od 30 posto. Također od Agrokora, odnosno Ramljaka zahtijevaju da se otpisi za robu svedu na maksimalnih 20 posto, dok inzistiraju da se granični dug u potpunosti podmiri. Pritom bi pristali i na dulji rok otplate graničnog duga pa se spominje i da se može otplatiti tih oko 180 milijuna eura duga i u roku od dvije godine. Jedan osjetan dio će biti plaćen do kraja tjedna. Dobavljači Tiska trebali bi dobiti oko 29 milijuna eura, što je omogućeno ulaskom Tiska u roll-up aranžman.
Nagodba kakvu predlaže Ramljak/Škegro se ne smije sklopiti, nego nagodba koju predlaže udruga malih dioničara. U suprotnom slijede sudske tužbe u milijardama eura. Jamstva na kojima se temelji nagodba su nezakonita, a dobavljači moraju shvatiti da ako budu išli preko malih hrvatskih dioničara ("mali" imaju 40% dionica kompanija koje su obuhvaćene izvanrednom upravom, iako agrokor u nekima i nema 50% vlasništva..) da i njih i državu čekaju tužbe..drugo ako nagodba po Ramljak/škegro prođe u tome će jedinu korist imati lešinarski fondovi, dionice će se prodavati u Nizozemskoj a Hrvatska, dobavljači, mirovinski fondovi, mali dioničari će pretrpjeti ogromnu pljačku u milijardama eura..